X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Będą zmiany w programach "500+" i "Dobry start"? Minister rodziny wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 10:04
- Pracujemy nad strategią demograficzną, to ona wyznaczy kierunki dalszego wsparcia rodzin. Strategia zostanie ogłoszona w tym roku - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia  minister rodziny i pracy Marlena Maląg, pytana, czy planowana jest waloryzacja świadczeń w programach "Rodzina 500+" i "Dobry start".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/MRPiPS

Szefowa MRPiPS była we wtorek gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynki. Pytana była m.in. czy planowane jest waloryzacja świadczeń w programach "Rodzina 500+" i "Dobry start". Odpowiadając podkreśliła, że polityka prorodzinna jest priorytetem rządu. - To jest inwestycja w rodzinę - wskazała Maląg.

Strategia demograficzna

rodzina 1200 free
Świadczenie "Mama 4 Plus" już dla ponad 53 tys. osób. Znamy nowe statystyki

- W tym momencie nie będziemy waloryzować "500+" czy programu "Dobry start" (...). Pracujemy nad polityką demograficzną, a konkretnie nad strategią demograficzną. Aktualnie przeprowadzane są przez resort badania, które pokażą, jakie są potrzeby, aby przede wszystkim zaspokoić, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje, by rodziło się więcej dzieci w małżeństwie - tłumaczyła gość Jedynki.

Minister pytana była też, czy rozważane są zmiany w programie "Rodzina 500+", takie jak na przykład skokowy wzrost kwoty świadczenia na kolejne dzieci, np. trzecie, czwarte. - My zakładamy, że program "500+", w tej formie (...), a więc rozszerzony w ubiegłym roku na dziecko pierwsze i jedyne, będzie funkcjonował. I chcemy opracować taką solidną politykę demograficzną, które pokaże nam dalsze kierunki wsparcia. Wtedy będziemy je przedstawiać - zaznaczyła Maląg.

Od 1 lipca ub.r. ruszył rozszerzony program "Rodzina 500+", który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia ub.r. o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc wykluczonym i reintegracja społeczna. Powstał nowy urząd

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:08
W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej. Do jego zadań będzie należało m.in. opracowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: wiarygodność podstawą naszego działania

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 18:24
– Mamy wytyczone cele i zadania. Zależy nam na rozwoju gospodarki, ale fundamentem naszego działania jest rodzina i więź międzypokoleniowa – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń