X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Polska jest przygotowana". Rząd rozszerza kampanię informacyjną ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 07:15
Spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty do instytucji publicznych i samorządowych - to niektóre z elementów prowadzonej przez rząd rozszerzonej kampanii informacyjnej dotyczącej koronawirusa.
Audio
  • Minister zdrowia Łukasz Szumowski o tym, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem (IAR)
GIS zalecił m.in. wstrzymanie się z wyjazdami do Włoch
GIS zalecił m.in. wstrzymanie się z wyjazdami do WłochFoto: PAP/EPA/Zsolt Czegledi
  • Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że rząd rozpocznie zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną na temat koronawirusa i zagrożeń z nim związanych
  • Elementem kampanii będą informacje o właściwym postępowaniu przy podejrzeniu, że miało się kontakt z zarażonymi lub w przypadku wystąpienia niepokojących objawów u siebie
  • Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że rozszerzona kampania będzie polegała m.in. na przekazywaniu informacji w mediach oraz do właściwych instytucji publicznych

- Rozszerzamy kampanią informacyjną prowadzoną do tej pory. Łącznie będą to już m.in. spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty kierowane do poszczególnych instytucji publicznych i samorządowych - poinformował rzecznik rządu.

Piotr Müller przypomniał w tym kontekście o zapowiadanej przez premiera Mateusza Morawieckiego akcji wysyłania sms-ów osobom, które wracają do Polski z zagranicznych podróży.

Horała 1200 PAP.jpg
Marcin Horała: procedury na lotniskach w związku z koronawirusem przebiegają sprawnie

- We współpracy z operatorami telefonii komórkowej będą wysyłane sms-y osobom, które wjeżdżają na teren kraju dotyczące właściwego zachowania w razie wystąpienia objawów koronawirusa. Na lotniskach są także dokonywane pomiary temperatury ciała oraz przekazywane materiały informacyjne dla osób, które są narażone na zakażenie koronawirusem - dodał Piotr Müller.


Ponadto rząd - jak informował szef KPRM Michał Dworczyk - zdecydował o sformalizowaniu działania zespołu roboczego ds. monitoringu sytuacji epidemiologicznej w kraju. W codziennych pracach tego zespołu uczestniczą przedstawiciele ministerstw zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji, a także wszystkich innych resortów i agend państwa, które są zaangażowane w działania dotyczące przygotowania na zachorowania na koronawirusa.

Zgodnie z danymi z wtorkowego wieczoru w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa. Polacy wracający z regionów, w których notowano występowanie koronawirusa - łącznie z ogniskiem epidemii, miastem Wuhan - przechodzili kwarantannę, a ich stan zdrowia był monitorowany przez służby medyczne. Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa i zagrożeń w Polsce są publikowane na bieżąco przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Koronawirus Włochy 1200 PAP.jpg
Epidemia koronawirusa. Waldemar Kraska: w UE nie ma kryzysu


GIS odradza podróże

GIS zalecił m.in. wstrzymanie się z wyjazdami do Włoch. Wcześniej podobne zalecenia - publikowane także przez resort spraw zagranicznych - objęły kraje azjatyckie, w tym m.in. Chiny, Japonię, Tajlandię i Koreę Południową, gdzie doszło do licznych przypadków zarażenia. Osoby wracające z rejonów, gdzie występuje ognisko zarażenia koronawirusem, proszone są o kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną.


Ponadto - zgodnie z zapowiedziami rządu - w Polsce powiększy się liczba ośrodków, które przeprowadzają testy diagnostyczne na obecność koronawirusa. W tej chwili działają dwa takie miejsca: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny i laboratorium w warszawskim Szpitalu Zakaźnym. W tym tygodniu miejsca diagnostyki zostaną uruchomione w kolejnych województwach. Minister zdrowia Łukasz Szumowski we wtorek zapewniał, że każdy, kto będzie miał wskazania do wykonania takiego badania, będzie miał je wykonane za darmo.

Rząd zapewnia również, że Polska jest przygotowana na zarządzanie kryzysowe i sytuacje awaryjne m.in. przez zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu oraz profesjonalnych pracowników opieki zdrowotnej. Według ministra Szumowskiego, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że koronawirus dotrze do Polski, jednak zapewnił o gotowości służb do przeciwdziałania epidemii.

Zaostrzone procedury na lotniskach

We wtorek - jak informował wiceminister infrastruktury Marcin Horała - wprowadzono także na wszystkich lotniskach procedury kontroli osób powracających z krajów zagrożonych koronawirusem, w tym z Chin i północnych Włoch. Procedury dotyczą m.in. pomiaru temperatury, a osoby ze wskazaniami podejrzenia zarażenia się koronawirusem są kierowane na badania lekarskie.


Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.

We wtorek zanotowano również pierwszy przypadek koronawirusa w Hiszpanii kontynentalnej. W ostatnich dniach największe emocje wywołał znaczny wzrost liczby zachorowań w północnych Włoszech. Dziewięć zgonów zanotowano dotąd w Lombardii, a dwa w Wenecji Euganejskiej - te dwa regiony na północy są ogniskami koronawirusa. Liczba osób zarażonych w całym kraju wynosi 322, a w ciągu niecałej doby zmarły cztery osoby.

PAP/Adam Ziemienowicz PAP/Adam Ziemienowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Algierii

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 23:31
Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Algierii - poinformowała tamtejsza telewizja państwowa, powołując się na ministra zdrowia. To drugi wykryty przypadek w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: koronawirus nie daje za wygraną. Dziesiątki nowych ofiar i setki zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 07:27
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715 - poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 52 zgony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciężka sytuacja w Korei Płd. Ponad tysiąc osób zainfekowanych koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 06:54
W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus paraliżuje Włochy. Zamknięte szkoły, lekcje w domach

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 07:05
W dniach, gdy w kilku regionach na północy Włoch szkoły są zamknięte z powodu szerzenia się koronawirusa, niektórzy uczniowie kontynuują nauką, łącząc się z nauczycielami poprzez internetowe komunikatory. Sprawdzana jest obecność i prace domowe.
rozwiń zwiń