X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: zakaz picia alkoholu na bulwarach i plażach. Jednogłośna decyzja radnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 13:29
Rada Warszawy wprowadziła w czwartek na czas epidemii zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Chodzi o bulwary i plaże nad Wisłą.
Bulwary wiślane w Warszawie
Bulwary wiślane w WarszawieFoto: Jakub Kaminski/East News

Wiceprezydent Warszawy Robert Marian Soszyński, uzasadniając projekt uchwały, przypomniał, że bulwary nad Wisłą oraz plaże po praskiej stronie, do tej pory były wyłączone z zakazu spożywania alkoholu. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na radzie miasta w 2018 r.

wirus 1200 pap.jpg
"Pojawiają się zachowania nieodpowiedzialne". Nowe dane polskiej policji ws. kwarantanny

Przeciwdziałanie roznoszeniu koronawirusa

Soszyński wyjaśnił, że zaproponowany przez niego zakaz ma "ograniczyć skłonność - zwłaszcza ludzi młodych - do gromadzenia się w tych miejscach" w czasie epidemii, gdyż grozi to przenoszeniem koronawirusa.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Zakaz spożycie alkoholu w miejscach publicznych ma charakter czasowy. Obowiązuje w czasie trwania stan zagrożenia epidemicznego.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Jedyne co działa w 100 procentach, to izolacja". Minister zdrowia o walce z koronawirusem

Podczas dyskusji radny PiS Błażej Poboży zaapelował do władz Warszawy, aby na bulwary i plaże skierowały więcej patroli straży miejskiej, gdyż gromadzi się tam dużo ludzi, co niesie zagrożenie epidemiczne. 

mbla

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciel warszawskiej szkoły zakażony koronawirusem. Wraz z uczniami przebywał w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 10:57
Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli, który wraz z uczniami przebywał w Hiszpanii - poinformowała dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO na Białołęce w Warszawie. Dyżury opiekuńcze w tej szkole zaplanowane na czwartek i piątek zostały odwołane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: nie ma planów zamknięcia dostępu do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 16:52
- W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller. Ponowił apel o zasięganie informacji z oficjalnych źródeł. Przedstawiciele rządu i samorządu dementują pojawiające się informacje o rzekomych planach zamknięcia dostępu do stolicy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: sygnalizacja świetlna uruchamiana automatycznie. Nowe informacje dla pieszych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:14
- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym staramy się ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego wyłączamy przyciski dla pieszych. Sygnalizacja świetlna będzie uruchamiać się automatycznie - powiedział Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.
rozwiń zwiń