X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: uruchomiliśmy loty powrotne dla Polaków z Filipin, Wietnamu i Australii

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:24
- Potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach, z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii; odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki (C) po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Premier Mateusz Morawiecki (C) po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania KryzysowegoFoto: PAP/Mateusz Marek
  • Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe rejsy lotnicze w celu sprowadzenia Polaków, którzy w związku z pandemią koronawirusa utknęli w Azji Wschodniej.
  • Samoloty lecące po polskich obywateli wylądują na lotniskach w Cebu i Manili w Filipinach, w Hanoi w Wietnamie oraz w Sydney w Australii.
  • W czwartek 26 marca wystartuje również specjalny samolot do Algieru, stolicy Algierii, który ma przetransportować Polaków do Warszawy. 

- Dotarły do mnie niepokojące informacje na temat sytuacji Polaków przebywających na Filipinach i konieczności przygotowania dla nich specjalnych lotów powrotnych. Interweniowałem w tej sprawie w PLL LOT i w Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Właśnie otrzymałem informacje, że potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach oraz z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii. Odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę - napisał szef rządu.

lot boeing 787 dreamliner free pixabay 1200.jpg
LOT uruchomił specjalną stronę z informacjami dot. podróży w związku z koronawirusem- Jednocześnie proszę o wyrozumiałość dla naszych służb i instytucji, które dzień i noc pracują nad bezpieczeństwem obywateli. W sytuacji epidemii wszyscy musimy się zachowywać rozsądnie i być dla siebie nawzajem wyrozumiali i solidarni - dodał Mateusz Morawiecki.

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Podsumowanie akcji #LOTdoDomu

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd.

Lot z Algieru

pap premier mateusz morwiecki 1200.jpg
Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

W czwartek 26 marca będzie miał miejsce jedyny lot z Algieru do Warszawy w ramach akcji "LOT do Domu" - poinformowała również polska ambasada w Algierii. Osoby zainteresowane lotem są proszone o kontakt mailowy na adres: algier.amb.wk@msz.gov.pl.

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

 

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy wracają do kraju. Ponad tysiąc osób skorzystało już z programu "LOT do domu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 10:54
1,3 tys. obywateli sprowadzono do kraju w ramach akcji "LOT do domu" - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zapotrzebowanie na zorganizowanie lotu można zgłaszać przez stronę internetową. W poniedziałek planowane są m.in. loty z Barcelony, Colombo, Dublina, Londynu, Reykjaviku i Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "LOT do domu". Prezydent rozmawiał z prezesem PLL LOT

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 21:50
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezesem PLL LOT Rafałem Milczarskim na temat akcji "LOT do domu" oraz sytuacji spółki w okresie zagrożenia epidemią koronawirusa - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja #LOTdoDomu. MSZ zapowiedział kolejne powroty do Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 10:38
W piątek odbędzie się 17 lotów czarterowych do Warszawy z Polakami, którzy z całego świata chcą wrócić do kraju. Loty odbędą się m.in. z Bangkoku, Londynu, Amsterdamu, Paryża, Lizbony, Zurychu, Moskwy czy Delhi - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń