X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polacy w kwarantannie. Policyjne dane o kontrolach i udzielonej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:36
- Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali prawie 88 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 341 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował we wtorek rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Audio
  • Inspektor Mariusz Ciarka o naruszeniach kwarantanny (IAR)
  • Inspektor Mariusz Ciarka o aplikacji "Kwarantanna domowa" (IAR)
Koronawirus w Polsce. Kolejka przed sklepem spożywczym w Krakowie
Koronawirus w Polsce. Kolejka przed sklepem spożywczym w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Policjanci sprawdzili prawie 88 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 341 przypadkach, a więc podobnie, jak w dniu wczorajszym, stwierdziliśmy uchybienia, w naszej ocenie kwalifikujące się na wdrożenie czynności mających na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej, w związku z niestosowaniem się do obostrzeń określonych w kwarantannie - poinformował rzecznik KGP.

Dodał, że policjanci otrzymali również ponad 200 próśb o pomoc w zakupie żywności, wyniesieniu śmieci z domu czy wysłaniu przesyłki.

twitter policja kwarantanna 1200.jpg
Kłamali, że mają koronawirusa. Jeden z nich znalazł się w areszcie

Surowe restrykcje

- W naszej ocenie nadal wyjątkowo odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie, poddani kwarantannie podchodzą do obecnej sytuacji. Przypominamy, że te osoby, które naruszają prawo i unikają kwarantanny muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - ostrzegł policjant.

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni. W jej czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Akcja #NieKłamRatownikom. Ważny apel służb

W piątek rząd w związku z wprowadzeniem stanu epidemii podwyższył kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny z 5 do 30 tys. zł. Wprowadzono również mechanizm śledzenia, czy dana osoba przebywa w domu.

Specjalna aplikacja

W czwartek wieczorem Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło proces udostępniania aplikacji "Kwarantanna domowa". Można ją pobrać z App Store lub Google Play.

SMS zachęcający do pobrania aplikacji do osób objętych kwarantanną wysyła resort cyfryzacji. Otrzymanie wiadomości oznacza, że dane osoby objęte kwarantanną są w bazie MC i że mogą rozpocząć korzystanie z aplikacji.

j szymczyk 1200.jpg
Komendant Główny Policji: zdecydowana większość przestrzega zasad kwarantanny

Aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną oraz podstawową ocenę stanu zdrowia. Daje również możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać leki czy artykuły spożywcze.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Przyjmowała pacjentów, choć miała być na kwarantannie. Śledztwo ws. lekarki z koronawirusem

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pojawiają się zachowania nieodpowiedzialne". Nowe dane polskiej policji ws. kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:45
- Obecnie nasze kontrole dotyczą prawie 4 tys. osób. Zdecydowana większość przestrzega zasad kwarantanny. Niestety pojawiają się też zachowania nieodpowiedzialne. Mowa o dwóch osobach - przekazał w czwartek rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjent zakażony koronawirusem uciekł z kwarantanny. Trafił do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:53
54-letni mężczyzna, który uciekł ze zgierskiego szpitala trafił do aresztu. Wcześniej usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna jest zakażony koronawirusem.
rozwiń zwiń