X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 20:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON
  • Według najnowszych danych resortu zdrowia odnotowano 96 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2
  • Z powodu zakażenia zmarła kolejna osoba. To 37-letni mężczyzna hospitalizowany w Warszawie
  • W Polsce zakażonych koronawirusem zostało do tej pory 2311 osób, w tym 33 zmarły
  • Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem
Karczewski 1200.jpg
Stanisław Karczewski: potrzebne jest, by jak najszybciej docierały do nas informacje i zalecenia

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował, że z powodu SARS-CoV-2 zmarła kolejna osoba. To 37-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Warszawie.

W sumie zakażenie koronawirusem, od 4 marca br. kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2311 osób, z których 33 zmarły.

Kolejne przypadki zakażenia i kolejne ofiary

Wcześniej - we wtorek po południu - Ministerstwo Zdrowia podało informację o 83 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczyły one: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

mucha screen PR1 jedynka free 1200.jpg
Paweł Mucha: w czwartek spodziewamy się samolotu z Chin ze sprzętem medycznym

Równocześnie resort podał informację o kolejnej zmarłej osobie. To 70-letnia kobieta zakażona koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

30 marca ministerstwo zdrowia informowało o 193 nowych przypadkach zakażeń, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnychResort przekazał tego dnia także informacje o kolejnych dziewięciu osobach zmarłych.

Ograniczenia w przemieszczaniu się

W związku z pandemią koronawirusa obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Z domu możemy wyjść, by dojechać do pracy, pomóc osobom potrzebującym w czasie walki z epidemią lub - tu cytat z komunikatu rządowego - "załatwić sprawy niezbędne do życia codziennego".

Wśród nich są m.in.: zakupy, wizyta w aptece lub przychodni albo wyjście z psem. Możemy też pójść na krótki spacer albo nawet pobiegać, pod warunkiem, że zachowamy dystans od innych i nie będziemy się gromadzić w grupach powyżej dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin. Place zabaw i część parków będą zamknięte.

koronawirus-raport-grafika.jpg
"Koronawirus - raport" - posłuchaj podcastu Polskiego Radia
Błażej Spychalski 1200.jpg
Pomoc w walce z koronawirusem. Rzecznik prezydenta: będzie więcej samolotów z Chin

Zakazane są wszelkie formy zgromadzeń, zebrań, spotkań czy imprez. I tu znów wyjątkiem są spotkania w gronie rodziny. Można uczestniczyć też w uroczystościach religijnych, w których bierze udział nie więcej niż pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Obowiązkowo mniej pasażerów w tramwajach i autobusach

Nadal kursuje komunikacja publiczna, ale w tramwajach czy autobusach może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących.

Otwarte pozostają sklepy, pralnie, drogerie, banki i apteki. Restauracje nadal mogą dostarczać dania wyłącznie na wynos. Zakaz zgromadzeń nie dotyczy zakładów pracy - przestrzegane muszą być jednak zalecenia Inspekcji Sanitarnej.

Gorączka, kaszel, duszności

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.​

mbl/pb/kad/fc/bb

Czytaj także

Premier: wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się, będą dotyczyć każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:47
- To, że mamy mniejszy przyrost zachorowań, niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Konieczne jest wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik prezydenta: nie widzimy możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:04
- Marszałek Sejmu określa termin wyborów prezydenckich, a taki termin został wskazany na 10 maja i wybory powinny się w tym dniu odbyć. Chyba że zostanie wprowadzony jeden z trzech stanów nadzwyczajnych. Dzisiaj prawnych możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego nie widać – powiedział "GPC" Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wejdzie w życie w ciągu dwóch tygodni". Szef KPRM o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:01
- Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować "tarcza antykryzysowa", to gigantyczna suma. Warto te koszty ponieść, aby uniknąć dramatycznych sytuacji w przyszłości - podkreślił w wypowiedzi dla "Super Expressu" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak dodał, jest szansa, że przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni.
rozwiń zwiń