X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W założeniach "tarczy antykryzysowej" elementy dotyczące wsparcia rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 01:18
W zaakceptowanych przez Radę Ministrów "elementach legislacyjnych" tarczy antykryzysowej znalazły się rozwiązania dotyczące wsparcia dla producentów żywności i rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Chodzi między innymi o umorzenie, prolongatę lub rozłożenie na raty części zobowiązań podatkowych. Ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nie będą musieli uiszczać opłat w ramach składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Pomoc rolnikom dotkniętym skutkami pandemii. Zgoda KE na apel polskiego ministra

Ich wysokość miała wynieść 291 złotych za drugi kwartał roku. Umorzone będą składki właśnie za najbliższe trzy miesiące, wzorem ulg dla przedsiębiorców z innych branż ubezpieczonych w ZUS-ie - przypomniał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

- To, co proponowane jest przedsiębiorcom, jest też ofertą dla rolników. Rolnicy są de facto przedsiębiorcami. W większości mają tę różnicę, że mają własny system ubezpieczeń - KRUS. Natomiast tak samo partycypują w rynku, zatrudniają często ludzi, mają kredyty, są wbudowani w system działalności gospodarczej, dlatego traktowani są jak przedsiębiorcy - uzasadniał.

Daniel Obajtek 1200.jpg
Prezes Orlenu: wpisujemy się w tarczę ochronną gospodarki, planujemy kolejne działania

Ochrona konsumentów

W zaakceptowanych przez rząd rozwiązaniach znalazły się również przepisy mające zapewnić ochronę konsumentom w zakresie nadmiernego wzrostu cen i innych nieuczciwych praktyk. - Chodzi między innymi o realne ceny skupu artykułów rolnych dla producentów, jak również odpowiednie ceny na półkach sklepowych dla konsumentów - dodał Ardanowski.

- Trzeba określić maksymalne dopuszczalne marże na poszczególnych etapach, marże przetwórcy, hurtowe i handlowe. Nie może być tak, że oszuści próbują wykorzystać swoją sytuację, podnosząc w sposób nieuprawniony ceny. Wykorzystywanie sytuacji i kryzysu do nabijania sobie kabzy jest nieetyczne i rząd będzie temu przeciwdziałał - zapowiedział minister.

Projekt "tarczy antykryzysowej" ma trafić do Sejmu w piątek. Po weekendzie rozwiązaniami mają zająć się senatorowie.

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus a spór o tzw. pakiet mobilności. Polscy przewoźnicy piszą do Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:15
Polscy przewoźnicy piszą do Komisji Europejskiej z prośbą o interwencję w związku z koronawirusem. Chodzi o uwzględnienie negatywnych skutków pandemii w pracach nad pakietem drogowym, zaostrzającym zasady w transporcie międzynarodowym. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka widziała list, który Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych wysłało do unijnej komisarz do spraw transportu Adina Valean.
rozwiń zwiń