X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tarcza antykryzysowa już działa. Apel premiera do przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:44
- Uruchamiamy dedykowaną tarczy kryzysowej stronę internetową - poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował też do przedsiębiorców, by zapoznali się ze szczegółami nowych legislacji. 
Audio
  • Premier apeluje do przedsiębiorców o zapoznanie się z przepisami tarczy antykryzysowej - relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o tarczy antykryzysowej, mającej pomóc przedsiębiorcom utrzymać miejsca pracy w dobie epidemii koronawirusa
  • Rząd uruchomił specjalną stronę internetową, z której przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć o szczegółach nowych legislacji
  • Strona dostępna jest pod adresem www.gov.pl/tarczaantykryzysowa
  • O zapoznanie się ze szczegółami nowego prawa zaapelował do zarządów i właścicieli firm premier Mateusz Morawiecki
  • - Musimy działać razem - powiedział szef rządu w opublikowanym na Facebooku filmie wideo
prezydent podpisuje 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa. Prezydent złożył podpis pod pakietem ustaw

"Błyskawicznie przygotowana przez rząd, sprawnie uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i niezwłocznie podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę Tarcza Antykryzysowa wchodzi w życie!" - czytamy we wpisie na profilu szefa rządu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wiceminister cyfryzacji: "tarcza antykryzysowa" nie stanowi skończonego projektu

- Wraz z nią uruchamiamy również dedykowaną stronę internetową, gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje związane z mechanizmami i narzędziami, które wprowadzamy - dodał premier Morawiecki.

"Kompendium wiedzy i zbiór linków"

Strona www.gov.pl/tarczaantykryzysowa to, jak wyjaśnił premier, także miejsce, które łączy przedsiębiorców, pracowników i pracodawców z urzędnikami, agencjami rządowymi i ZUS-em. - To kompendium wiedzy i zbiór linków, gdzie możecie zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi - napisał.

W załączonym we wpisie filmie wideo Mateusz Morawiecki podkreślił, że celem przygotowania tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm. Zaapelował o utrzymanie miejsc pracy. - Proszę właścicieli firm oraz zarządy o zapoznanie się z elementami tarczy antykryzysowej. Ministrowie mojego rządu są do waszej dyspozycji. Dziękuję za liczne głosy ze świata polskiego biznesu, mówiące o tym, że przedsiębiorcy chcą walczyć o swoje firmy i miejsca pracy, ramię w ramię ze swoimi pracownikami - mówił szef rządu. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] To nie koniec wsparcia dla firm. Minister finansów: będzie kolejna specustawa

Premier zachęcił wszystkich do korzystania z tych zasobów i dzielenia się wiedzą. - Wierzę w polskich przedsiębiorców, pracowników i w to, że wyjdziemy z tego kryzysu! Ale musimy działać razem - podkreślił.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
5 tysięcy złotych dla mikrofirm. Zobacz, komu przysługuje pożyczka i jak się o nią starać

Przewodnik po nowym prawie

Informacje o uruchomieniu strony internetowej poświęconej rozwiązaniom tarczy antykryzysowej podała też na Twitterze minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - To prosty przewodnik (...), w jednym miejscu znajdują się rozwiązania oferowane przez kilkanaście instytucji i wnioski on-line - wskazała.

Podręcznik został podzielony na trzy części: pierwsza to omówienie rozwiązań, które zostały wprowadzone nowymi przepisami, czyli kto, co, jak, gdzie i kiedy może uzyskać pomoc; druga dotyczy oferty instytucji, które są zrzeszone w Grupie PFR, czyli na przykład BGK, ARP i PAIH.

Na trzecią część podręcznika składają się składać podpowiedzi - rady dla przedsiębiorców, jak w czasach pandemii zarządzać firmą, jak dostosowywać się do tej sytuacji.

Niezbędne informacje umieszczono też na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl.

Pięć filarów tarczy

Tarcza antykryzysowa ma pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także utrzymanie miejsc pracy. Pakiet został przyjęty przez Sejm 28 marca.

Projekty ustaw opracowały: Ministerstwo Rozwoju; Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Ministerstwo Finansów; ZUS; PFR; KNF; MS; MSWiA, pod nadzorem KPRM i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.

Tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj); świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach. Wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy antykryzysowej ma wynieść 212 mld zł – to blisko 10 proc. PKB.


mbl

Czytaj także

Marlena Maląg: mamy środki na 500+, trzynastą emeryturę i inne programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:06
- Nasze programy społeczne, rodzinne, międzypokoleniowe nie są zagrożone. Będą wypłacane 500+ i trzynasta emerytura. Będzie kontynuowany również program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy przygotowani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityk Porozumienia: tarcza antykryzysowa chroni setki tysięcy mikrofirm i samozatrudnionych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 09:17
- Ta ustawa uchroni prawie 700 tys. mikrofirm i samozatrudnionych, czyli tych, których w Polsce jest najwięcej - mówił w Polskim Radiu 24 o tarczy antykryzysowej warszawski radny Porozumienia Jan Strzeżek. Gościem "Dwóch stron" był także poseł Koalicji Obywatelskiej, były przewodniczący SLD - Grzegorz Napieralski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK chce pomóc firmom. Zobacz rozwiązania dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:15
Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki - to rozwiązania, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego, a z ułatwień już można korzystać - poinformował w komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego.
rozwiń zwiń