more_horiz
Wiadomości

Akcja "LOT do domu". Do kraju wróciło blisko 50 tys. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:50
- Od początku akcji "LOT do domu" do 1 kwietnia odbyło się 322 lotów, a 47444 obywateli wróciło do Polski - poinformowała rzecznik MSZ Monika Szatyńska-Luft.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Grand Warszawski/ Shutterstock

Rzecznik resortu dyplomacji dodała, że dotychczas PLL LOT przewiozły w ramach akcji również 749 obywateli innych państw europejskich.

lotnisko chopina 1200 free
Okęcie zmienia organizację ruchu. Nowe informacje dla podróżnych

"Specjalne rejsy"

Operacja "LOT do domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Jak informował szef KPRM Michał Dworczyk, zakończenie akcji planowane jest na 5 kwietnia, jednak w dalszym ciągu będą się odbywały na mniejszą skalę pojedyncze loty.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

<<CZYTAJ TAKŻE>> 11 następnych rejsów w ramach akcji "LOT do domu". Kolejni Polacy wrócą do kraju

Za powrót do Polski podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę - od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

pkr

Zobacz także

Zobacz także