more_horiz
Wiadomości

GIS: ponad 400 zakażeń wśród personelu medycznego. 4,5 tys. osób w kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:30
U 461 osób z personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem. 4,5 tys. jest z kolei w kwarantannie – wynika z danych udostępnionych przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Koronawirus w Polsce. Karetka do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
Koronawirus w Polsce. Karetka do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w ToruniuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Rzecznik GIS Jan Bondar przekazał, że 106 osób personelu medycznego z potwierdzonym koronawirusem jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej.

Poinformował ponadto, że liczba osób personelu medycznego przebywająca w kwarantannie domowej wynosi 4391, zaś w kwarantannie zbiorowej - 186 osób. Łącznie kwarantanną objęte jest więc 4577 osób personelu medycznego.

odkażanie 1200 pap.jpg
GIS pokazuje, jak odkażać miasta. Nowe wytyczne dla samorządów

"Sytuacja jest dynamiczna"

Bondar zastrzegł, że sytuacja jest dynamiczna i zapewnił, że personel medyczny jest traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o badania.

Rzecznik Sanepidu podał, że objętych kwarantanną jest również ponad stu pracowników Inspekcji. W związku z tym czasowo nie funkcjonują powiatowe stacje w Nowym Mieście Lubawskim oraz Cieszynie. Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd ponad 61 tys. próbek. Zakażenie potwierdzono u 2692 osób, 51 z nich zmarło.

pkr

Zobacz także

Zobacz także