more_horiz
Wiadomości

Rozpędzony wjechał na rondo, wyrzuciło go w powietrze. "Ściął sosnę, przeleciał nad pomnikiem papieża"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 13:11
Wieczorem w Niedzielę Wielkanocną w Rąbieniu (woj. łódzkie) doszło do groźnie wyglądającego wypadku samochodowego. Kierowca suzuki z dużą prędkością wjechał na nasyp ronda, przez co prowadzony przez niego samochód dosłownie wyleciał w powietrze. Wypadek został uwieczniony na wideo udostępnionym na Facebooku przez Telewizję Aleksandrów Łódzki.
Moment wyrzucenia w powietrze rozpędzonego samochodu na rondzie w Rąbieniu
Moment wyrzucenia w powietrze rozpędzonego samochodu na rondzie w RąbieniuFoto: printscreen / facebook.com / Telewizja Aleksandrów Łódzki

Około godziny 18.00 w Niedzielę Wielkanocną mężczyzna prowadzący samochód marki suzuki z dużą prędkością najechał na nasyp ronda w Rąbieniu, w gminie Aleksandrów Łódzki. Prędkość była tak duża, że pojazd dosłownie wyrzuciło w powietrze.

policja kogut 1200 free.jpg
Tragedia w woj. wielkopolskim. 26-latka w ciąży znaleziona martwa przy torach

"Ściął sosnę, przeleciał nad pomnikiem papieża"

Według relacji strażaków-ochotników z Rąbienia pojazd, lecąc "ściął sosnę, przeleciał nad pomnikiem papieża i zatrzymał się na budynku gospodarczym należącym do Parafii Zwiastowania Pańskiego w Rąbieniu".

Pojazd był tak mocno uszkodzony, że strażacy musieli wycinać kierowcę ze środka. Jak powiedziała w rozmowie z portalem polskieradio24.pl mł.insp. Joanna Kącka, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, przed wydobyciem kierowcy strażacy musieli zgasić samochód, który się zapalił.

Badanie wykaże, czy był trzeźwy

Kierowca, pomimo dramatycznie wyglądającego wypadku, był cały czas przytomny. Ze względu na liczne obrażenia ciała, nie mógł na miejscu zostać zbadany pod kątem alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy pobrano krew i obecnie trwa oczekiwanie na wynik testu laboratoryjnego. Policjanci podkreślają jednak, że było od niego czuć wyraźnie woń alkoholu.

Mł.insp. Kącka poinformowała, że kierowca jest mieszkańcem Łodzi i - według jej wiedzy - obrażenia, które odniósł, nie zagrażają jego życiu.

tvp.info, facebook.com, jmo

Zobacz także

Zobacz także