X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wsparcie w ramach "Kultury w sieci". Piotr Gliński: rozmawiamy o zwiększeniu puli pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 12:17
- Do tej pory złożono 1641 wniosków o wsparcie projektów z programu "Kultura w sieci", a na pomoc dla ludzi kultury z tarczy antykryzysowej jest do 4 mld zł - poinformował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Wspomniał też o jednorazowych zapomogach socjalnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Ministerstwo Kultury

Podczas rozmowy z TVP Info o mijającym w poniedziałek o północy terminie składania do resortu kultury wniosków o stypendia i dotacje w ramach programu "Kultura w sieci", minister poinformował, że do rana w poniedziałek złożono 1 tys. 641 wniosków na program dla podmiotów. Według niego podobna liczba wniosków została złożona przez osoby fizyczne. Piotr Gliński zapewnił, że rozmawia o możliwości dokonania przesunięć budżetowych, żeby zwiększyć pulę pieniędzy na ten cel.

gliński f 1200 free.jpg
"Dziękuję za kreatywność i cierpliwość w trudnym czasie". List Piotra Glińskiego do ludzi kultury

- Mamy 20 mln zł, ale przy takim zainteresowaniu, to może być za mało - przyznał.

Do 150 tys. zł na projekt w internecie

Pytany, na jakie sumy wsparcia mogą liczyć poszczególne projekty, wicepremier zwrócił uwagę, że tarcza antykryzysowa, dając możliwości wsparcia przedsiębiorców, daje także możliwość wspierania przedsiębiorstw "na polu kultury" oraz dla osób samozatrudnionych i tych, które pracowały na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli o dzieło i zlecenie.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Może wynieść nawet do 4 mld zł". Minister kultury o pomocy dla artystów

Według niego, "to wszystko razem licząc, plus najróżniejsze inne jeszcze możliwości (dotacje, zwolnienia z ZUS, minipożyczki, przełożone raty spłaty kredytu, gwarancja dla linii kredytowej w BGK na 500 ml zł dla przemysłu kreatywnego - red.), to może być pomoc nawet do 4 mld zł".

Odnosząc się do pierwszego programu wsparcia "Kultura w sieci", który wkrótce zostanie sfinalizowany, Piotr Gliński poinformował, że można otrzymać od 5 do 150 tys. zł "na projekt w internecie". - To może być czytanie sztuki czy książki, to może być malowanie obrazu, a nawet jakaś działalność edukacyjna - podawał przykłady wicepremier.

gliński east news 1200.jpg
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Minister kultury podziękował konserwatorom

Postojowe i wsparcie socjalne

Minister kultury zwrócił uwagę, że każdy człowiek kultury, a nie tylko artyści, może występować o wsparcie do różnych źródeł, w tym otrzymywać postojowe (ok. 2 tys. miesięcznie dla osób na samozatrudnieniu pracujących na umowie o dzieło lub zlecenie) i może też otrzymać wsparcie socjalne w wysokości 1,8 tys. zł (jednorazowo).

- Już wypłaciliśmy ok. 450 zapomóg socjalnych, żeby można było przetrwać ten trudny czas - poinformował. Dodał, że po taką zapomogę można występować ponownie "po pewnym czasie" i zapewniał, że jego resort "znacznie zwiększył pulę środków na ten cel".

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Społeczność ludzi teatru stawi czoła obecnym wyzwaniom". Teatry wspierają walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 09:00
- Międzynarodowy Dzień Teatru jest świętem podkreślającym społeczną rangę, artystyczną doniosłość i niezwykłą różnorodność sztuki scenicznej - napisał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w liście do społeczności teatralnej. Polskie teatry i opery aktywnie włączają się w pomoc służbom medycznym, udostępniając m.in. swoje szwalnie na potrzeby szycia masek ochronnych. Jednocześnie wspierają akcję #zostańwdomu, udostępniając swoje zasoby w sieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: dokonuje się zmiana sposobu odbioru kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 07:14
- W nieco wymuszony i przyspieszony sposób będzie się dokonywała zmiana sposobu odbioru kultury - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier prof. Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szacowanie strat i koniecznej pomocy. Gliński zapowiada rekompensaty dla instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 08:07
Całkowita wartość pomocy dla sektora kultury w różnych formach może mieć wartość do 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile wynosi roczny budżet resortu - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń