X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To niskie ryzyko dla zdrowia publicznego". WHO o wyborach korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 11:06
 - Ryzyko transmisji wirusa między osobami za pośrednictwem listów i przesyłek jest niskie - powiedziała ekspertka europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Catherine Smallwood, odpowiadając na pytanie o bezpieczeństwo wyborów korespondencyjnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Andrey_Popov
  • Światowa Organizacja Zdrowia ocenia, że ryzyko zarażenia się koronawirusem przy wyborach korespondencyjnych jest niskie
  • Takie informacje przekazała ekspertka europejskiego oddziału WHO, Catherine Smallwood
  • - Wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kropelki oddechowe lub czasami przez kropelki oddechowe, które są w stanie skazić powierzchnie - mówiła Smalwood
  • Oceniła jednak, że "opierając się na tym, co wiemy, (należy wnioskować, że) ryzyko skażenia przesyłki komercyjnej albo listu jest stosunkowo niskie"
  • Zgodnie z ustawą, przyjętą przez Sejm, najbliższe wybory prezydenckie miałyby odbywać się właśnie drogą korespondencyjną

Smallwood została zapytana podczas czwartkowej wideokonferencji prasowej WHO Europe o to, czy wybory korespondencyjne stanowią znaczące ryzyko dla zdrowia publicznego podczas pandemii koronawirusa. Jak stwierdziła, obecny stan wiedzy na temat transmisji wirusa wskazuje, że ryzyko przenoszenia przez przesyłki pocztowe jest niewielkie.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Poczta Polska może otrzymać dane wyborców. Szef PKW tłumaczy

duda 1200 facebook (1).jpg
Prezydent o przełożeniu wyborów: bardziej ufam fachowcowi, jakim jest minister zdrowia, niż politykom

- Jak wiemy, ten wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kropelki oddechowe lub czasami przez kropelki oddechowe, które są w stanie skazić powierzchnie. Ale opierając się na tym, co wiemy, (należy wnioskować, że) ryzyko skażenia przesyłki komercyjnej albo listu jest stosunkowo niskie - powiedziała brytyjska ekspertka.

Niskie ryzyko 

- Po drugie, ponieważ zwykle listy idą kilka dni, ryzyko, że wirus przez ten czas, w różnych temperaturach, w systemie pocztowym pozostanie na powierzchni w formie aktywnej, jest również bardzo niskie, więc ogólnie rzecz biorąc oceniamy to ryzyko jako niskie - dodała.

Jak przypomniała ekspertka WHO, głównym sposobem transmisji wirusa jest bliski kontakt między ludźmi.

[CZYTAJ TAKŻE]: >>>> "Mamy dojrzałe i mądre społeczeństwo". Czarnecki o odpowiedzialności w czasie pandemii

.

mr

Czytaj także

Jacek Sasin o wyborach: nie byłoby dyskusji, gdyby Senat zachowywał się odpowiedzialnie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 20:52
- Nie byłoby dzisiaj dyskusji o tym, że są podejmowane pewne przygotowania do wyborów - zanim ustawa o wyborach korespondencyjnych wejdzie w życie, gdyby Senat zachowywał się odpowiedzialnie - mówił w czwartek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: jeżeli jesteśmy demokracją, to w Polsce muszą odbywać się wybory

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 08:16
– Nie mamy żadnej podstawy prawnej, by myśleć o przeprowadzeniu wyborów w sierpniu. Stan klęski żywiołowej to nie jest takie narzędzie prawne, które instrumentalnie możemy wykorzystywać, aby dokonywać korekty konstytucyjnego terminu wyborów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń