X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Starsi sędziowie usiłują wykluczyć nowych”. Sędzia o sytuacji w SN

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 18:40
– Mamy sytuację, w której starsi sędziowie usiłują wykluczyć sędziów powołanych w 2018 r. i później od możliwości wywierania wpływu na obsadę stanowiska w Sądzie Najwyższym – powiedział w TVP Info sędzia Aleksander Stępkowski, mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na sędziego SN. Po siedmiu godzinach sobotnich obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN przewodniczący im sędzia Kamil Zaradkiewicz ogłosił przerwę do wtorku do godz. 10.
Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie
Gmach Sądu Najwyższego w WarszawieFoto: shutterstock.com/kolbet

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Dziś w Sądzie Najwyższym wybór kandydatów na nowego prezesa tego sądu

Sobota była drugim dniem obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN. Mają oni wybrać pięciu kandydatów na I prezesa tej instytucji w miejsce Małgorzaty Gersdorf.

Zgromadzenie obradowało w sobotę od godz. 12. Jest to kontynuacja piątkowych obrad, które trwały ponad dziewięć godzin. O ich przerwaniu poinformował późnym wieczorem sędzia Kamil Zaradkiewicz, który pełni obecnie obowiązki I prezesa SN i przewodniczy obradom zgromadzenia. Sytuację w SN skomentował w TVP Info sędzia Aleksander Stępkowski.

– Mamy sytuację, w której starsi sędziowie usiłują wykluczyć sędziów powołanych w 2018 r. i później od możliwości wywierania wpływu na obsadę stanowiska w Sądzie Najwyższym. Sytuację, w której chodzi o wykluczenie tychże nowych sędziów i o uniemożliwienie im zgłoszenia jakiegokolwiek kandydata na stanowisko I prezesa SN. W tym celu forsuje się nieprzewidziane przez prawo idee uchwalania dodatkowego regulaminu – powiedział sędzia Aleksander Stępkowski, mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na sędziego SN. Legalność tej nominacji zakwestionowała część sędziów.

Celem zgromadzenia jest wyłonienie kandydatów, spośród których nowego I prezesa na sześcioletnią kadencję powoła prezydent Andrzej Duda.

TVP Info/tvpinfo/PAP/IAR/in./Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Znak kontynuacji procesu zmian". Piotr Semka o nominacji dla Kamila Zaradkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 18:04
- Osoba prof. Kamila Zaradkiewicza może być negowana przez opozycję podobnie, jak dzieje się to z Julią Przyłębską. (…) Jednak atmosfera panująca na polskiej scenie politycznej powoduje, że trudno znaleźć kogoś, kto jest poza sporem - powiedział Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". Do sprawy nominacji dla tymczasowego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odniósł się również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Zaradkiewicz uchylił decyzję Małgorzaty Gersdorf. Wiemy, co ze sprawami Izby Dyscyplinarnej

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 21:04
Kamil Zaradkiewicz uchylił decyzję poprzedniego Pierwszego Prezesa SN Małgorzaty Gersdorf ws. przekazywania spraw rozpatrywanych dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną do innych izb tego sądu. Wpływające sprawy dyscyplinarne sędziów pozostaną wstrzymane do wyroku TK lub utraty mocy przez postanowienie TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uchylenie decyzji Gersdorf było konieczne". Stanowisko SN ws. Izby Dyscyplinarnej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 20:20
Konieczne było uchylenie decyzji b. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf ws. przekazywania spraw Izby Dyscyplinarnej do innych izb SN, gdyż decyzja ta wykraczała poza umocowanie Pierwszego Prezesa oraz ramy postanowienia TSUE - zaznaczono w środowym komunikacie SN.
rozwiń zwiń