X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić". Prokuratura bada sprawę znieważenia prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:34
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy złożył w Prokuraturze Łódź-Górna prezes i redaktor naczelny Radia Łódź Dariusz Szewczyk. Chodzi o wpis, jaki znalazł się na profilu rozgłośni.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński
PAP Paweł Mucha prezydent Andrzej Duda 1200.jpg
Paweł Mucha: wpis sędziego o prezydencie jest niegodny i niedopuszczalny

W komunikacie przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej (PAP), autor zawiadomienia napisał m.in., iż wnosi o wyjaśnienie sprawy i ewentualne ściganie sprawcy. Według niego do znieważenia głowy państwa mogło dojść w trakcie komentowania, w mediach społecznościowych na profilu facebookowym administrowanym przez Radio Łódź, informacji o podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o głosowaniu korespondencyjnym.

sąd akta east news 1200.jpg
"Wpisy znieważające Prezydenta RP". Rzecznik Dyscyplinarny zajmie się sędzią

"Komentarz o charakterze wulgarnym i obelżywym"

- Wśród komentarzy pod wpisem, znalazł się jeden - w mojej ocenie - o charakterze wulgarnym i obelżywym, a odnoszący się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Komentarz o treści "Faszystowskie, służalcze i prymitywne bydlę, a nie żaden prezydent", zamieściła osoba przedstawiająca się w mediach społecznościowych, jako pracownik instytucji podległej Urzędowi Miasta Łodzi - wyjaśnił Szewczyk.

Według niego, obiektywna ocena tego zachowania, rozważenie jego społecznego odbioru "przez pryzmat generalnie akceptowanych norm obyczajowych" wskazuje, iż uznać je należy za przejaw użycia sformułowań powszechnie uznanych za obelżywe, a przez to wypełniające znamiona popełnienia przestępstwa.

Szewczyk podkreślił, że co prawda w przypadku osób publicznych, np. polityka, nie każde zachowanie naruszające pewne standardy kultury, obyczaju, przyzwoitości może być utożsamiane z ich znieważeniem, to jednak cytowany przez niego wpis osiągnął - jego zdaniem - "stopień pogardy, którego nie da się usprawiedliwić i stanowi nieracjonalizowany atak na urzędującego prezydenta".

pb

Czytaj także

"Zabiłbym wszystkich Polaków". Niemiecki przedsiębiorca odwołuje się od wyroku za mowę nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 12:43
Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczął się dziś proces odwoławczy dotyczący powództwa Natalii Nitek-Płażyńskiej o ochronę dóbr osobistych przeciwko Hansowi G., niemieckiemu przedsiębiorcy działającemu na Pomorzu. W lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Hansa G. za winnego mowy nienawiści wobec Polaków.
rozwiń zwiń