X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Uznali, że podarcie Biblii nie było przestępstwem. Teraz kandydują na I prezesa Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:44
Dwóch z dziesięciu wstępnych kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego uznało w 2015 roku, że porwanie Biblii przez lidera metalowego zespołu Behemoth nie było przestępstwem obrazy uczuć religijnych - informuje portal tvp.info. Chodzi o sędziów Tomasza Artymiuka i Włodzimierza Wróbla.
Adam Darski podczas jednego z koncertów zespołu Behemoth
Adam Darski podczas jednego z koncertów zespołu BehemothFoto: PAP/Photoshot

W 2015 roku Sąd Najwyższy z tymi sędziami w składzie orzekającym oddalił wniosek o złożenie kasacji od wyroku w sprawie wydarzeń z 2007 roku. Wówczas podczas koncertu w gdyńskim klubie Ucho lider Behemotha - Adam Darski "Nergal" - na scenie podarł Biblię, nazywając ją "kłamliwą księgą", a Kościół katolicki - "największą zbrodniczą sektą". W prawomocnym wyroku sądy uznały, że nie stanowiło to obrazy uczuć religijnych.

Czytaj więcej
SN 1200 pap (1).jpg
"Wątpliwości interpretacyjne". Odroczone posiedzenie ws. wyboru kandydatów na I prezesa SN

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Sąd Najwyższy: kolejny dzień obrad, pytania do kandydatów na I Prezesa

W 2015 roku Sąd Najwyższy podtrzymał tę argumentację i nie zgodził się na kasację, o którą wnioskowali prokurator i oskarżyciel posiłkowy. Jak przypomina portal tvp.info, skład sędziowski uznał, że choć zachowanie Nergala nie jest akceptowalne, to nie doszło do przestępstwa, "albowiem przekaz artysty był skierowany do określonej grupy osób, które podzielały jego przekonania" - argumentowano.

Wczoraj też wiceszef MSZ Paweł Jabłoński ujawnił, że kandydat na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego, który otrzymał najwięcej rekomendacji od sędziów wybranych przez poprzednie składy Krajowej Rady Sądownictwa - sędzia Tomasz Artymiuk - jest absolwentem Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zachowanie sędziów jest absurdalne". Publicyści o sytuacji w Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 11:14
- Tzw. kasta sądzi, że nowy prezes nie będzie działał po ich myśli. Ich tłumaczenia to jakiś żart - mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Kozłowski ("Fakt").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydat na I Prezesa SN, sędzia Tomasz Artymiuk, z drugą największą liczbą rekomendacji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 23:24
Najwięcej rekomendacji od sędziów wybranych przez poprzednie składy Krajowej Rady Sądownictwa na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego otrzymał absolwent Centrum Szkolenia Wojskowej Służby Wewnętrznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, sędzia Tomasz Artymiuk. Poinformował o tym wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wątpliwości interpretacyjne". Odroczone posiedzenie ws. wyboru kandydatów na I prezesa SN

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 14:17
O odroczeniu bez terminu obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wybrać kandydatów na I prezesa tego sądu poinformował w środę sędzia Kamil Zaradkiewicz, który przewodniczy temu zgromadzeniu.
rozwiń zwiń