X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Album Polskiego Radia "Byłem z Wami". Premiera z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 02:56
To wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dwupłytowy album stanowi wybór najważniejszych dla Polaków, a zarazem uniwersalnych i zawsze aktualnych tematów poruszanych przez św. Jana Pawła II w homiliach oraz przez Karola Wojtyłę w poezji jak ojczyzna, patriotyzm, rodzina.
Audio
  • Dziś premiera albumu Polskiego Radia "Byłem z Wami” z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: giulio napolitano/Shutterstock.com

jan paweł ii 2 shutterstock_134429942 1200.jpg
Polskie Radio w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

- Próbowaliśmy dopasować teksty literackie do homilii i wystąpień papieskich. Jest to taka kontynuacja albo zazębianie się jednego z drugim - podkreśla Grażyna Adamska z Archiwum Polskiego Radia.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] George Weigel: Jan Paweł II przypomniałby, że kryzysy nie są powodem do porzucenia demokratycznych zasad

Papież doskonale znał problemy rodaków i dawał temu wyraz w swoich wystąpieniach podczas przełomowych wydarzeń dla polskiego narodu, co znajduje odzwierciedlenie na płycie. Świadczą o tym utwory poetyckie napisane w latach pięćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, między innymi: Matka, Kamieniołom, Profile Cyrenejczyka, Myśląc Ojczyzna…, czy Stanisław. Zebrane w albumie fragmenty poezji nagrywane były w latach 1987-1998 w Teatrze Polskiego Radia.

Polskie Radio od początku pontyfikatu towarzyszyło papieżowi

Poezja Karola Wojtyły wielokrotnie ukazywała się drukiem, tym razem jednak odbiorcy mogą posłuchać jej w wyjątkowych archiwalnych interpretacjach polskich aktorów: Henryka Boukołowskiego, Andrzeja Ferenca, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Wakulińskiego, Jerzego Zelnika oraz Michała Żebrowskiego. Ponadto w albumie zawarte są pieśni śpiewane przez wiernych w trakcie papieskich pielgrzymek. "Wadowice, moje miasto" czy "Barka" wprowadzają słuchaczy w magiczny klimat tamtych dni.

Polskie Radio od początku pontyfikatu towarzyszyło papieżowi nie tylko niosąc jego przesłanie, ale również poprzez utrwalenie w dźwięku twórczości poetyckiej, która zawsze pozostanie jednym z najważniejszych elementów spuścizny Jana Pawła II.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia może poszczycić się rozbudowanym dorobkiem wydawnictw poświęconych Ojcu Świętemu, a wśród nich: 16 płytowym albumem z wszystkimi homiliami, wydanymi z okazji 25 rocznicy I Pielgrzymki Papieża - uhonorowanym przez kapitułę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, 106 płytami z wypowiedziami i homiliami Jana Pawła II w Polsce, zebranymi w 6 albumach, a także wydawnictwami tematycznymi, jak JP II i Solidarność, Psałterz polski, Krainy polskie w modlitwie i wspomnieniach Jana Pawła II, czy wydany w 2019 r. ( w 40 rocznicę I pielgrzymki i trzydziestolecie Redakcji Programów Katolickich PR S.A) Ufam, że mnie słyszycie!.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jest symbolem polskości". Inauguracja obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 17:38
- Jan Paweł II wciąż jest najczęściej wymieniany jako osoba najważniejsza dla Polaków, we wszystkich badaniach, sondażach - zaznaczył na konferencji prasowej poświęconej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:15
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla świętego Jana Pawła II. Akcja związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja.
rozwiń zwiń