X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Album Polskiego Radia "Byłem z Wami". Premiera z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 02:56
To wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dwupłytowy album stanowi wybór najważniejszych dla Polaków, a zarazem uniwersalnych i zawsze aktualnych tematów poruszanych przez św. Jana Pawła II w homiliach oraz przez Karola Wojtyłę w poezji jak ojczyzna, patriotyzm, rodzina.
Audio
  • Dziś premiera albumu Polskiego Radia "Byłem z Wami” z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: giulio napolitano/Shutterstock.com

jan paweł ii 2 shutterstock_134429942 1200.jpg
Polskie Radio w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

- Próbowaliśmy dopasować teksty literackie do homilii i wystąpień papieskich. Jest to taka kontynuacja albo zazębianie się jednego z drugim - podkreśla Grażyna Adamska z Archiwum Polskiego Radia.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] George Weigel: Jan Paweł II przypomniałby, że kryzysy nie są powodem do porzucenia demokratycznych zasad

Papież doskonale znał problemy rodaków i dawał temu wyraz w swoich wystąpieniach podczas przełomowych wydarzeń dla polskiego narodu, co znajduje odzwierciedlenie na płycie. Świadczą o tym utwory poetyckie napisane w latach pięćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, między innymi: Matka, Kamieniołom, Profile Cyrenejczyka, Myśląc Ojczyzna…, czy Stanisław. Zebrane w albumie fragmenty poezji nagrywane były w latach 1987-1998 w Teatrze Polskiego Radia.

Polskie Radio od początku pontyfikatu towarzyszyło papieżowi

Poezja Karola Wojtyły wielokrotnie ukazywała się drukiem, tym razem jednak odbiorcy mogą posłuchać jej w wyjątkowych archiwalnych interpretacjach polskich aktorów: Henryka Boukołowskiego, Andrzeja Ferenca, Gustawa Holoubka, Krzysztofa Wakulińskiego, Jerzego Zelnika oraz Michała Żebrowskiego. Ponadto w albumie zawarte są pieśni śpiewane przez wiernych w trakcie papieskich pielgrzymek. "Wadowice, moje miasto" czy "Barka" wprowadzają słuchaczy w magiczny klimat tamtych dni.

Polskie Radio od początku pontyfikatu towarzyszyło papieżowi nie tylko niosąc jego przesłanie, ale również poprzez utrwalenie w dźwięku twórczości poetyckiej, która zawsze pozostanie jednym z najważniejszych elementów spuścizny Jana Pawła II.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia może poszczycić się rozbudowanym dorobkiem wydawnictw poświęconych Ojcu Świętemu, a wśród nich: 16 płytowym albumem z wszystkimi homiliami, wydanymi z okazji 25 rocznicy I Pielgrzymki Papieża - uhonorowanym przez kapitułę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, 106 płytami z wypowiedziami i homiliami Jana Pawła II w Polsce, zebranymi w 6 albumach, a także wydawnictwami tematycznymi, jak JP II i Solidarność, Psałterz polski, Krainy polskie w modlitwie i wspomnieniach Jana Pawła II, czy wydany w 2019 r. ( w 40 rocznicę I pielgrzymki i trzydziestolecie Redakcji Programów Katolickich PR S.A) Ufam, że mnie słyszycie!.

dn

Czytaj także

"Jest symbolem polskości". Inauguracja obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 17:38
- Jan Paweł II wciąż jest najczęściej wymieniany jako osoba najważniejsza dla Polaków, we wszystkich badaniach, sondażach - zaznaczył na konferencji prasowej poświęconej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: zachęcam do inicjatywy #ThankYouJohnPaul2

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 12:15
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla świętego Jana Pawła II. Akcja związana jest z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja.
rozwiń zwiń