X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

60 milionów zł na "Kulturę w sieci" Piotr Gliński: to program bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:00
60 milionów złotych trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie działań kulturalnych w Internecie w czasie epidemii koronawirusa. W resorcie kultury ogłoszono wyniki części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" dla firm, NGO i instytucji samorządowych.
Audio
  • Dyrektor Narodowego Centrum Kultury profesor Rafał Wiśniewski o programie "Kultura w sieci" (źr. IAR)
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (P) oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski (L) podczas konferencji w MKiDN w Warszawie, dot. programu Kultura w sieci
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (P) oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski (L) podczas konferencji w MKiDN w Warszawie, dot. programu "Kultura w sieci"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

kultura-1200-tt.jpg
"Kultura w sieci" wsparciem dla artystów, twórców, instytucji

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że "Kultura w sieci” to program wyjątkowy w historii programów dotacyjnych finansowanych ze środków ministra kultury - zarówno pod względem budżetu, jak też tempa wdrażania. - To jest rzecz bez precedensu, największy tego typu program w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, specjalnie przygotowany w okresie pandemii - podkreślił Piotr Gliński.

Przypomniał, że na część dotacyjną przyszło ponad 6 tysięcy wniosków. - 6 tysięcy wniosków było rozpatrywanych - to jest też liczba bez precedensu - z czego prawie tysiąc dwieście programów uzyskało finansowanie na łączną kwotę 60 milionów złotych - poinformował minister kultury.Program dotacyjny i stypendialny

Program "Kultura w Sieci" składa się z programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Piotr Gliński poinformował, że w najbliższych dniach resort kultury poinformuje, jak została rozdysponowana kwota 20 milionów złotych w ramach części stypendialnej programu. - Mieliśmy dzisiaj wszystko razem ogłaszać, ale ja to wstrzymałem, ponieważ wydawało mi się, że lepiej będzie, jeśli damy więcej stypendiów 3-miesięcznych niż mniejszą liczbę 6-miesięcznych i dlatego musimy to jeszcze trochę zmienić - wyjaśnił szef resortu kultury.

Dofinansowanie w części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" otrzymały najlepsze projekty, które uzyskały minimum 75 punktów na 100 możliwych. Dotacje wypłacane z programu będą sięgały od 5 do 150 tysięcy złotych.

- 47 procent przyznanych środków to inicjatywy związane z koncertami i spektaklami; ponad 20 procent to działania z zakresu edukacji kulturalnej i około 10 procent to gry, aplikacje i platformy internetowe służące do upowszechniania treści kulturotwórczych - podkreślił dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.

W gronie beneficjentów programu dotacyjnego znalazło się prawie 400 instytucji publicznych, samorządowych instytucji kultury i prawie 580 organizacji pozarządowych, fundacji, kościołów i związków wyznaniowych. Dotację przyznano m.in. Związkowi Artystów Scen Polskich, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga, Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach i Gminno-Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie.

Zadania w ramach programu będą realizowane do 30 października 2020 roku. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie. Szczegółowe wyniki naboru znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.


IAR/agkm


infografika trzeci etap znoszenia ograniczeń (od 18 maja) infografika trzeci etap znoszenia ograniczeń (od 18 maja)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Może wynieść nawet do 4 mld zł". Minister kultury o pomocy dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:33
- Pomoc dla artystów w ramach tarcz antykryzysowych może wynieść nawet do 4 mld zł - powiedział w Sejmie wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Przypomniał, że tegoroczny budżet kultury to 5 mld 250 mln zł, a w 2015 r. wynosił on 3 mld 600 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Gliński: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 19:27
– Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń