X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Zbiórka jest dobrowolna i bezpieczna". Szef MON apeluje do żołnierzy, aby oddawali krew

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:27
Szef MON Mariusz Błaszczak zapewnił, że Wojsko Polskie będzie wspierać szpitale w uzupełnianiu strategicznych zasobów krwi. Zaapelował też do żołnierzy o przyłączenie się do akcji honorowego krwiodawstwa.
Krew
KrewFoto: Twitter/MON

żołnierze.jpg
Szef MON: blisko 9 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z COVID-19

"Wojsko Polskie będzie wspierać szpitale w uzupełnianiu strategicznych zasobów krwi. Poprosiłem żołnierzy o ponowne przyłączenie się do akcji honorowego krwiodawstwa. Zbiórka jest dobrowolna, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa" - napisał w sobotę na Twitterze szef MON.

Błaszczak już wcześniej informował o uczestniczeniu żołnierzy w akcjach krwiodawstwa. Na początku maja podał, że w kwietniu żołnierze w ramach akcji oddali ponad 1700 litrów krwi. O oddawanie krwi zaapelował w czwartek resort zdrowia. MZ przypomniało, że krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia.

Bezpieczny proces

- W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającym zapotrzebowaniem ze strony szpitali na krew i jej składniki zwracamy się do wszystkich osób, które mogą ofiarować krew dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka - podkreślono na stronie resortu.

MZ podkreśla, że oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie grozi zakażeniem czynnikami chorobotwórczymi.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: pierwszy mobilny punkt pobrań próbek do testów na koronawirusa już działa

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 16:34
W Opocznie w woj. łódzkim od wtorku będzie działać drugi w Polsce mobilny punkt pobrań próbek do testów na obecność koronawirusa - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Pierwszy działa od poniedziałku w Krotoszynie (Wielkopolska).
rozwiń zwiń