X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rafał Trzaskowski rozpoczął kampanię od ataku na TVP. "Niewiele tygodni już zostało"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 14:40
Świat ostatnio stanął na głowie, wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa, to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze, wyobraźni i odpowiedzialności – powiedział w niedzielę kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Oświadczył też, że należy zamknąć TVP Info. Powiedział, że redaktorom i redaktorkom stacji nie zostało już wiele czasu w tej pracy.
Audio
  • Rafał Trzaskowski o swojej kandydaturze na prezydenta Polski (IAR)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Rafał Trzaskowski/Facebook

Rafał Trzaskowski wyraził nadzieję, że nadchodzące wybory prezydenckie będą początkiem "wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa najważniejsze, takie jak równość, sprawiedliwość i godność odzyskają swoje właściwe znaczenie".

Rafał Trzaskowski twitter 1200.jpg
Prezydent o Rafale Trzaskowskim: będzie musiał prowadzić kampanię i wypełniać obowiązki w Warszawie

- Świat ostatnio stanął na głowie; ci wszyscy, którzy bardzo sobie dobrze radzili w rzeczywistości, dzisiaj nie do końca mogą być pewni dnia jutrzejszego. Wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. I to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze i wyobraźni, ale również na odpowiedzialności - podkreślił kandydat PO na prezydenta.

Pandemia koronawirusa

Mówił też, że codziennie zastanawia się na tym, co się dzieje z dziećmi, które ze względu na zamknięcie szkół często pozbawione są jedynego ciepłego posiłku dziennie.

- Myślę o tych tysiącach seniorów, którzy są w domach opieki społecznej. Przez te wszystkie ostatnie dni i tygodnie myślałem o nauczycielach, kierowcach, lekarzach i pielęgniarkach na pierwszym froncie walki, martwiłem się o ich bezpieczeństwo i zdrowie - zaznaczył Rafał Trzaskowski.Wspomniał też o przedsiębiorcach i pracownikach. - Oni widzą jak dochody ich życia maleją z dnia na dzień. I to, co najważniejsze - martwiłem się o każde miejsce pracy - powiedział kandydat Platformy.

Służba zdrowia

Rolą nowego prezydenta - powiedział Rafał Trzaskowski - będzie umacnianie Polski, zmienianie na lepsze, dbanie o podstawowe poczucie wspólnoty. - Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie - zadeklarował.

Rafał Trzaskowski EN 1200.jpg
"Zbieramy tylko po znajomych i rodzinie". Zbiórka podpisów na Trzaskowskiego wystartowała?

- Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB - zapowiedział Trzaskowski. - Te pieniądze skierujemy do polskich szpitali - dodał.

Telewizja publiczna

Obecny prezydent Warszawy zapowiedział też, że powstanie nowa telewizja publiczna, "bez TVP Info, bez «Wiadomości«". - Bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego co dzisiaj tak zatruwa nasze życie publiczne - mówił.

Jak ocenił, "telewizja która miała być telewizją publiczną została przez PiS kompletnie zdyskredytowana". Tłumaczył, że telewizja publiczna powinna nas edukować i wspierać w trudnych czasach. -  Niech już nigdy nikogo nie skusi, żeby wykorzystać telewizję publiczną do celów politycznych - podkreślił.

"Spieszcie się zadawać pytania"

Podczas swojego wystąpienia zapowiedział dziennikarzom telewizji publicznej rychłą utratę pracy.

W odpowiedzi na wystosowane przez dziennikarzy TVP i TVP Info pytania o niespełnione obietnice z kampanii samorządowej Rafał Trzaskowski odparł z uśmiechem: "spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało".

Nowa polityka

Rafał Trzaskowski podkreślał, że "dzisiaj potrzebna jest zupełnie nowa polityka". Powinna się ona opierać - jego zdaniem - o "nową solidarność". - Na Pałacu Prezydenckim powiewa biała flaga - podkreślił. - Prezydent stał się niemym świadkiem korupcji i nepotyzmu na niespotykaną skalę - przekonywał.

Jak ocenił, ci, którzy szli do władzy pod hasłem silnego państwa, dziś to państwo osłabili. - Ci, którzy dobrze definiowali bolączki III RP, zapędzili się za daleko w ich naprawianiu i wcale ich nie naprawiają - podkreślił kandydat PO. Polska - jak mówił pogrążyła się w totalnym chaosie. Polacy mają dojmujące wrażenie, że ta władza na sobie nie oszczędza - przekonywał Rafał Trzaskowski.

Wysłuchać ludzi

Według niego, Polki i Polacy czują, że dzisiaj nikt ich nie słucha i wielu z nich czuje się pozostawionymi sami sobie. Kandydat PO na prezydenta powiedział, że Polacy często słuchają o zaklęciach, o wielkich samolotach, które wiozą pomoc, a w rzeczywistości zostali ze swoimi problemami pozostawieni sami.

trzaskowski1200.jpg
"Będziemy go rozliczać za zarządzanie miastem". Stołeczni samorządowcy o Trzaskowskim u progu kampanii wyborczej

- Dlatego trzeba z nimi być, trzeba ich wysłuchać - powiedział Trzaskowski. - Oczywiście biorąc pod uwagę te trudne czasy i biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo - zaznaczył. - I dzisiaj zaczynamy właśnie taką podróż - podkreślił.

- Mam w sobie tę determinację, tę odwagę i tę chęć - dzięki państwu, wam wszystkim - bo ja po prostu wiem, że ludzi dobrej woli jest więcej - mówił Rafał Trzaskowski. - Ja to nie tylko wiem, ja w to wierzę, że Polska może być zdrowa, bezpieczna, że Polska może być znowu wspólnotą, że możemy się wszyscy cieszyć rozmową ze sobą - przekonywał.

- Polska potrzebuje nowej polityki, żeby się odnaleźć w tym bardzo trudnym i zupełnie innym świecie - stwierdził Rafał Trzaskowski

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To nie zmieni sytuacji Platformy Obywatelskiej". Artur Wróblewski o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 11:14
- Rafał Trzaskowski będzie walczył z Szymonem Hołownią o zaistnienie w II turze wyborów prezydenckich, jeśli ona będzie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Jarosław Guzy i Michał Wróblewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Piekarz: wejście Trzaskowskiego do gry pomaga prezydentowi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:50
- Wejście do gry Rafała Trzaskowskiego pomaga Andrzejowi Dudzie, ponieważ obecny prezydent Warszawy wprowadza element konfliktu światopoglądowego, który z reguły napędza wyborców, z jednej i z drugiej strony, a wyborców prawicowych mobilizuje najbardziej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica.
rozwiń zwiń