X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wygasł 25-letni kontrakt PGNiG z Gazpromem. "Dostawy gazu przebiegają bez przeszkód"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 23:59
Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński zapewnił, że po wygaśnięciu wieloletniej umowy między Gazpromem a spółką Europol Gaz na tranzyt rosyjskiego gazu, dostawy tego surowca do Polski przebiegają bez przeszkód.
Kontrakt, który upłynął 17 maja, był określany w polskim prawie jako historyczny, bez możliwości przedłużenia
Kontrakt, który upłynął 17 maja, był określany w polskim prawie jako "historyczny", bez możliwości przedłużeniaFoto: shutterstock.com/Kodda
wodor 1200.jpg
PGNiG stawia na paliwa alternatywne. Spółka ogłosiła start Programu Wodorowego

Kontrakt między Gazprom Eksportem i Europol Gazem z 17 maja 1995 r. dotyczył przesyłu gazu z Rosji gazociągiem jamalskim do Europy Zachodniej przez terytorium Polski.

Europol Gaz, czyli spółka PGNiG, Gazpromu i Gas-Tradingu jest właścicielem tego gazociągu, jednak od 2019 r. jego operatorem jest Gaz-System, a warunki przesyłu określa Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, zatem będą to regulacje europejskie, działające na zasadach rynkowych.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Naimski o gazie z Rosji: od stanu uzależnienia do stanu suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:07
Ok. 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu - mówi pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w wywiadzie w "Gazecie Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: Gazprom wystawia faktury zgodne z wynikiem arbitrażu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 10:52
- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymuje od Gazpromu faktury za gaz już według formuły wynikającej z nowych warunków cenowych kontraktu jamalskiego, ustalonych w wyroku arbitrażu pod koniec marca tego roku - poinformował na antenie TVP Info prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG: Nord Stream 2 musi być podporządkowany unijnym regulacjom

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:27
Niemiecki regulator rynku energetycznego - Bundesnetzagentur - odmówił udzielenia derogacji dla gazociągu Nord Stream 2. Tym samym musi on być podporządkowany unijnym regulacjom - poinformowało w piątek w komunikacie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
rozwiń zwiń