X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje. Piotr Gliński wygrał w sądzie z "Newsweek Polska"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 18:29
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego - podał resort kultury. - Zapadł dobry, sprawiedliwy wyrok - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Janusz Malanowski, radca prawny z kancelarii Malanowski i Wspólnicy. 
Tomasz Lis
Tomasz LisFoto: PAP/Archiwum Leszczyński

W artykule pt. "Minister kontra artyści" z września 2019 roku m.in. wyrażono opinię, że minister kultury "firmuje morderczą dla artystów rewolucję kulturalną PiS".

1200_Gliński_PAP.jpg
Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP. Minister kultury: zachęcam do zgłaszania kandydatur

14 maja 2020 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie czterech nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

"Dzisiejsze orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie budzi głęboką satysfakcję, jako że realizuje jedno z podstawowych praw społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym, czyli prawo do otrzymywania rzetelnej informacji dziennikarskiej" - czytamy w komunikacie resortu.

Wyrok nie jest prawomocny.

"Dobry, sprawiedliwy wyrok"

Sprawę skomentował też w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Janusz Malanowski, radca prawny z kancelarii Malanowski i Wspólnicy. 

- Zapadł dobry, sprawiedliwy wyrok, który realizuje prawo społeczeństwa do otrzymywania rzetelnej informacji prasowej. Odczuwamy satysfakcję i mamy nadzieję na utrzymanie wyroku także w drugiej instancji, o ile do niej dojdzie - mówi nam dr Malanowski i dodaje, że teraz sąd powinien doręczyć stronom wyrok z uzasadnieniem, a następnie tygodnik będzie miał czas na ewentualne odwołanie się od wyroku. 

kad

Czytaj także

Piotr Gliński: trwa intensywny dialog wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 08:30
- Rozmawiamy, cały czas sprawa jest otwarta - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, mówiąc o negocjacjach z Porozumieniem i ewentualnym utraceniu przez Zjednoczoną Prawicę większości przed głosowaniem ustawy o wyborach korespondencyjnych. 
rozwiń zwiń