X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Minister zdrowia: udało się ograniczyć ognisko zakażeń w kopalniach

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 12:40
- W pięciu kopalniach na Śląsku przeprowadzono już 30 tys. testów wśród górników. Odsetek zakażonych wynosi 6,9 proc. To pokazuje, że udało się w sposób istotny ograniczyć ognisko zakażeń w kopalniach - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Kalinowski/East News

Szef MZ zapytany został na wtorkowej konferencji prasowej o liczbę testów na koronawirusa wykonywanych wśród górników na Śląsku. Poinformował, że wykonano ich w pięciu kopalniach 30 tys.

Maleje odsetek zakażonych

Odsetek zakażonych wykrytych podczas tych badań wyniósł 6,9 proc. - podczas gdy wcześniej szacowano liczbę zakażonych górników na 15 proc.

Twitter premier Morawiecki 1200.jpg
Premier: nie ma mowy o izolacji Śląska

- Im większa liczba testów, tym - przy ograniczonym ognisku - ten odsetek dodatni maleje - powiedział Łukasz Szumowski.

Dodał, że akcja badań górników na obecność koronawirusa będzie kontynuowana.

- Nie chodzi o to, żeby zrobić tylko jedną akcję, bez kolejnego - po siedmiu dniach - sprawdzenia, bo wtedy mamy pewność. Ale to pokazuje, że udało się to ognisko (w kopalniach - PAP) w sposób istotny ograniczyć - ocenił Szumowski.

Badania przesiewowe

Do spółek węglowych wciąż napływają wyniki prowadzonych na szeroką skalę badań przesiewowych, którym poddano pracowników kopalń, będących największymi ogniskami zakażeń.

Szumowski tt KPRM-663.jpg
Łukasz Szumowski: gdyby nie ogniska pandemii na Śląsku, mielibyśmy tendencję spadkową

Jak wynika z danych górniczych firm, do wtorkowego poranka potwierdzono 2683 przypadki koronawirusa wobec 2360, o których informowano dobę wcześniej.

Powrót do pracy

Spośród pięciu kopalń zatrzymanych z powodu wykrycia zakażeń kronawirusem wśród górników, jak dotąd wydobycie węgla wznowiła - w ograniczonym zakresie - jedynie bytomska kopalnia Bobrek. Stopniowo przygotowują się do tego kolejne zakłady.

Made with Flourish

Według opublikowanych we wtorek rano danych sanepidu, w woj. śląskim potwierdzono dotąd 5694 przypadki koronawirusa (wzrost wobec poniedziałku o 150 przypadków). 1171 osób wyzdrowiało, a 181 zmarło.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co z maseczkami w przestrzeni publicznej? Minister zdrowia zapowiada możliwe zmiany

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:44
- Jeśli się okaże, że wskaźniki zakażeń w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali decyzje, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, decyzja zostanie podana w ciągu tygodnia do dwóch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort zdrowia ogranicza liczbę szpitali jednoimiennych. Małe obłożenie łóżek

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 07:35
Ministerstwo Zdrowia chce stopniowo ograniczać liczbę szpitali jednoimiennych zaangażowanych w walkę z COVID-19. Na początek w regionach, gdzie obłożenie łóżek jest małe. Z danych przekazanych PAP wynika, że w sumie w 21 w szpitalach jednoimiennych zajętych jest 1155 łóżek i 72 respiratory.
rozwiń zwiń