X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wznowienie obrad w SN. Zgromadzenie Ogólne wybierze kandydatów na I Prezesa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 04:20
O godz. 10 Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wznowi obrady. Ich celem jest wybór pięciu kandydatów na stanowisko I Prezesa SN.
Audio
  • Aleksander Stępkowski: będę robił wszystko, by obrady przebiegły sprawnie (IAR)
  • P.o. I Prezesa SN o oświadczeniach kandydatów (IAR)
Gmach Sądu Najwyższego w Warszawie
Gmach Sądu Najwyższego w WarszawieFoto: shutterstock.com/kolbet

Pełniący obowiązki I Prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący obrad, sędzia Aleksander Stępkowski mówił, że liczy na "sprawne dokończenie procedury".

- Ze swojej strony będę starał się robić wszystko, żeby to zgromadzenie przebiegało jak najsprawniej, ale jak każde tego typu obrady ciała kolegialnego, jest to współpraca licznych osób, kiedy ta współpraca układa się dobrze, wówczas te obrady przebiegają bardzo sprawnie, ale ona nie zawsze się dobrze układa, w związku z czym nie należy mieć jakichś nierealistycznych oczekiwań - mówił.

Jak mówił sędzia Aleksander Stępkowski, formalną zgodę na dalsze kandydowanie wyraziło dziewięciu spośród 20 sędziów wybranych w tajnym głosowaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Sąd Najwyższy shutt 1200.jpg
Sędzia Stępkowski: w świetle konstytucji to prezydent jest decydentem, a sędziowie wskazują swoje preferencje

Wysłuchanie kandydatów

Dzisiaj wysłuchają ich członkowie Zgromadzenia. Kandydaci będą mogli odpowiedzieć na ich pytania oraz wygłosić 15-minutowe oświadczenia. Przewodniczący obrad przypomniał, że zgodnie z regulaminem Sądu Najwyższego, kandydaci mogą, ale nie muszą, skorzystać z tych możliwości.

Część sędziów wskazywała, że obrady powinny rozpocząć się od nowa. Sędzia Aleksander Stępkowski, mówił, że nie widzi podstaw prawnych do unieważnienia ich dotychczasowego przebiegu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Pat w Sądzie Najwyższym. Stępkowski: jestem przeciwnikiem siłowego wprowadzania porządków

Dodał, że liczy na osiągnięcie porozumienia. - Do jakiego stopnia będzie to możliwe, to się okaże - powiedział sędzia. Wskazał, że dobro Sądu Najwyższego i dobro polskiego wymiaru sprawiedliwości zależy od tego, czy sędziowie będą w stanie rozmawiać ze sobą w sposób konstruktywny.

Po wysłuchaniu kandydatów odbędzie się głosowanie, w którym członkowie Zgromadzenia wskażą pięć nazwisk. Z tej listy prezydent wybierze I Prezesa Sądu Najwyższego.

Rezygnacja Kamila Zaradkiewicza

Obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego - z przerwami - trwają od 8 maja.

W miniony piątek o rezygnacji z funkcji pełniącego obowiązki I prezesa SN poinformował sędzia Kamil Zaradkiewicz. Jak uzasadnił, decyzja to "wyraz stanowczego protestu przeciwko nieustannym próbom uniemożliwiania prowadzenia prac Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu".

W obradach uczestniczą tak zwani "starzy" sędziowie oraz "nowi" - powołani z udziałem nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obrady zgromadzenia SN. Aleksander Stępkowski: jest kilkaset pytań do kandydujących na I Prezesa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:32
- Niewykluczone jest nawet ok. 700 pytań do sędziów kandydujących na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - powiedział sędzia Aleksander Stępkowski, który przewodniczy obradom zgromadzenia SN. Przewiduje on 15-minutowe oświadczenia kandydatów i brak limitów czasowych na odpowiedzi.
rozwiń zwiń