X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pijany mężczyzna podtapiał niedźwiedzicę. Zwierzęta czeka przeprowadzka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 13:13
Niedźwiedzie z ogrodu zoologicznego na warszawskiej Pradze zostaną przeniesione do wnętrza ogrodu. Poinformowała o tym rzecznik stołecznego ratusza.
Przeniesienie będzie dla zwierząt stresującą sytuacją
Przeniesienie będzie dla zwierząt stresującą sytuacjąFoto: East News/Mateusz Grochocki
mis sabina wast news 1200.jpg
Pijany podtapiał niedźwiedzia w zoo. Prokuratura postawiła mu zarzuty

"Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim ZOO jest najważniejsze. Po ostatnim, oburzającym incydencie razem z dyrekcją ZOO podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu" - napisała na Twitterze rzecznik urzędu miasta, Karolina Gałecka.

Próbował podtapiać niedźwiedzicę

W czwartek na wybieg dla niedźwiedzi znajdujący się przy al. Solidarności przedostał się nietrzeźwy mężczyzna. 23-latek wpadł do fosy, a następnie próbował podtopić znajdującą się tam niedźwiedzicę. Udało mu się dostać na skałę na wybiegu, z której ewakuowali go strażacy.

Mężczyznę zbadano alkomatem i przewieziono na komendę policji. Okazało się, że miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem oraz zakłócenia miru. Oskarżony wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze dwóch lat prac społecznych i zapłaty 5 tys. złotych na rzecz ochrony zwierząt.

pb

Czytaj także

Niemieckie zoo bez pieniędzy przez koronawirusa. Zwierzęta mogą zostać zabite

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:54
W obliczu braku dochodów z powodu pandemii COVID-19, kierownictwo ogrodu zoologicznego w Neumuenster stworzyło plan awaryjny, który zakłada ubój części zwierząt, aby nakarmić innych mieszkańców parku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na niedźwiedzie w… Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00
Obudziły się niedźwiedzie. Monitorowane przez przyrodników gawry opustoszały, a same zwierzęta pojawiają się coraz bliżej ludzi.
rozwiń zwiń