X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Policja: Tanajno zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 20:50
Kandydat na prezydenta i jeden z inicjatorów tzw. strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno po sobotniej demonstracji spędzi noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze czynności w jego sprawie prowadzą w kierunku naruszenia nietykalności policjantów.
Kandydat w wyborach prezydenckich Paweł Tanajno (3P) wśród funkcjonariuszy policji i uczestników protestu przedsiębiorców na Placu Defilad w Warszawie, 23 maja
Kandydat w wyborach prezydenckich Paweł Tanajno (3P) wśród funkcjonariuszy policji i uczestników protestu przedsiębiorców na Placu Defilad w Warszawie, 23 majaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Informację o zatrzymaniu Pawła Tanajno podano na Twitterze Policji Warszawskiej. "Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" – napisano.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak zaznaczył, że nie jest to zatrzymanie prewencyjne, lecz procesowe związane z możliwością popełnienia przestępstwa.

Tanajno miał zastosować agresję wobec policjantów w momencie, kiedy działali oni w kordonie. Funkcjonariusze aktualnie zbierają materiały i przesłuchują świadków zajścia.

Kandydat na urząd Prezydenta RP noc spędzi w policyjnym areszcie.

Demonstracja na placu Defilad

Zatrzymanie Tanajno to pokłosie kolejnej odsłony tzw. strajku przedsiębiorców, którego główny postulat to poprawa sytuacji, w jakiej znaleźli się właściciele firm w obliczu pandemii.


senat 1200 pap (1).jpg
Kiedy wybory? Senatorowie: 6 sierpnia musimy zaprzysiąc prezydenta

Sobotnia demonstracja rozpoczęła się po południu na placu Defilad w Warszawie. Gromadzące się osoby przychodziły z biało-czerwonymi flagami i transparentami z logo strajku.

Policja zabezpieczała teren i przez głośniki informowała, że w związku ze stanem epidemii grupowanie się jest zabronione. Jak podkreślała KSP na Twitterze, komunikaty były celowo ignorowane. Uczestnicy protestu na apel Pawła Tanajno ułożyli na schodach prowadzących do Pałacu Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów.

Inicjator akcji wyjaśniał, że ma być to krzyż symbolizujący ciężary, jakie na nich nałożył rząd, ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Następnie uczestniczący udali się pieszo chodnikami w kierunku Pałacu Prezydenckiego, a dalej – pod Sejm.

Policja, w związku z ignorowaniem komunikatów, legitymowała, a także zatrzymywała prewencyjnie uczestników. Miejscami działała w pododdziałach zwartych, w kilku miejscach zablokowała przemarsz.

Otoczony kordonem został m.in. Tanajno w okolicy pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Podczas prowadzonej transmisji Tanajno podkreślał, że w kordonie otoczony jest sam w towarzystwie reporterów. - Tu nie ma demonstracji, ponieważ demonstracja się zakończyła, po prostu się rozeszliśmy do domu. Ja szedłem w kierunku Pałacu Prezydenckiego, aby obejrzeć mój przyszły dom i proszę bardzo, to jest reakcja na spacer jednego obywatela – mówił.

Redakcja Radia ZET informowała w czasie tych wydarzeń, że policjanci utrudniają pracę dziennikarzy i fotoreporterów.

"Nie mieliśmy nic do ukrycia"

Policja w odpowiedzi na artykuł na ten temat napisała na Twitterze, że mundurowi prosili dziennikarzy o stosowanie się do komunikatów, zachowywanie odpowiedniego dystansu i informowanie w czasie legitymowania o swojej tożsamości i roli, jaką pełnią. "Działaliśmy w pełni transparentnie, nie mieliśmy nic do ukrycia" – zapewniła.

Stołeczna Policja poinformowała ponadto, że od początku wydarzenia w centrum Warszawy obserwowane były przez pełnomocników do spraw ochrony praw człowieka komendantów stołecznego i głównego Policji, którzy współpracują z m.in. Rzecznikiem Praw Obywatelskich w zakresie oceny prawidłowości działania funkcjonariuszy. Zapewniła też, że policjanci kierują się zasadami obiektywizmu i braku zaangażowania o charakterze politycznym.

PAP/IAR/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie ma szans w drugiej turze". Tomasz Sakiewicz o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:00
- Przy tak ostrej i brutalnej kampanii Rafał Trzaskowski staje się znowu kandydatem marzeń PiS, tak jak była nim Małgorzata Kidawa-Błońska ze względu na niskie notowania, tak Rafał Trzaskowski ze względu na brak szans w drugiej turze - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Gościem "Debaty poranka" był także Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy odbędzie się kongres PiS? Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:45
Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronowirusa - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zgodnie ze statutem partii zostanie on poprzedzony zjazdami okręgowymi, które wyłonią delegatów i nowe władze okręgowe.
rozwiń zwiń