X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Trzaskowski chce odłożenia kluczowych dla Polski inwestycji. Chodzi o przekop Mierzei Wiślanej i CPK

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 16:35
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu o wstrzymanie trzech najbardziej kontrowersyjnych - jego zdaniem - inwestycji i przeznaczenie tych środków na walkę ze skutkami epidemii. Chodzi o Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej i Polską Fundację Narodową - mówił na środowej konferencji.
Audio
  • Rafał Trzaskowski o wstrzymaniu inwestycji państwowych (IAR)
Prace przy przekopie Mierzei Wiślanej
Prace przy przekopie Mierzei WiślanejFoto: Stanislaw Bielski/REPORTER

Kandydat KO zaznaczył też, że jest gotów na wybory prezydenckie w każdym terminie, tylko muszą być bezpieczne i demokratyczne.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Antoni Macierewicz: program Rafała Trzaskowskiego to program zniszczenia Polski

"Wstrzymać inwestycje i przekazać środki"

Podczas krótkiej środowej konferencji Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu, by pieniądze, które mają zostać wydane na trzy najbardziej kontrowersyjne - jego zdaniem - inwestycje, zostały przeznaczone na skutki walki z epidemią koronawirusa.

- Jestem zaniepokojony tym, że liczba bezrobotnych zbliża się do miliona, a my w samorządach mamy o 40 procent mniejsze dochody - mówił. - Gdziekolwiek byłem, samorządowcy zadają mi to samo pytanie, czy nie będziemy musieli pewnych inwestycji odłożyć na przyszłość - dodał Trzaskowski.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Absolutnie naganne i nie na miejscu". Jolanta Hajdasz o słowach Rafała Trzaskowskiego

- Rząd nie odnalazł się w tej rzeczywistości. Dlatego potrzebna jest polityka nowej solidarności, gdzie rząd podąża za ludźmi i odpowiada na najważniejsze pytania i dylematy, że prezydent pełni aktywną rolę, a nie jest tylko niemym świadkiem wydarzeń - przekonywał.

- Wszyscy wiemy, że w epidemii potrzebne są trzy kwestie: ochrona miejsc pracy, bezpieczeństwo i służba zdrowia. Musimy znaleźć dodatkowe pieniądze właśnie na realizację tych celów - mówił kandydat KO.

Rafał Trzaskowski chce wstrzymać CPK i przekop Mierzei Wiślanej

- Dlatego postuluję, aby trzy najbardziej kontrowersyjne inwestycje rządu zostały odłożone na dwa, trzy lata, do czasu kiedy uporamy się z epidemią - podkreślał Rafał Trzaskowski.

Chodzi o Centralny Port Komunikacyjny, którego budżet szacowany jest na 75 mld zł. Ten - zdaniem kandydata na prezydenta - powinien być przekazany na "poduszkę antykryzysową". Chodzi też o budżet Polskiej Fundacji Narodowej, ponad 100 mln zł, który - jak twierdzi Trzaskowski - powinien zostać przekazany na pomoc szpitalom. Z kolei 2 mld zł z przekopu Mierzei Wiślanej miałyby zostać, według Trzaskowskiego, przekazane na premie dla lekarzy i pielęgniarek.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Trzaskowski chce blokować przekop Mierzei Wiślanej. Ministerstwo gospodarki morskiej: bezsensowna deklaracja

- Dzisiaj potrzebna jest nowa solidarność, by rząd wsłuchał się w to, co mówią obywatele - powiedział kandydat KO.

henryk domański 1200.jpg
Kolejna zmiana kandydata KO w wyborach? Prof. Domański: byłby to gwóźdź do trumny

Wybory prezydenckie

Na konferencji Trzaskowski został zapytany, czy popiera rozpatrywaną w Senacie poprawkę, by wybory odbyły po 6 sierpnia.

- Za chaos wokół przygotowań do wyborów 10 maja w stu procentach odpowiada rząd. To, że dzisiaj nie znamy daty wyborów, to wina rządu. Ja jestem gotowy na każdą datę wyborów, widzimy tę nieprawdopodobną energię w całej Polsce. Obywatele chcą wziąć udział w bezpiecznych i demokratycznych wyborach - powiedział Trzaskowski.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Bielan: Trzaskowski będzie nadrabiać błędy agresją, musimy nastawić się na brutalną kampanię

Po to właśnie Senat będzie zgłaszał poprawki, dodał, aby zagwarantować, że wybory będą demokratyczne. - Bo to jest najważniejsze dla autorytetu naszego państwa - zaznaczył.

Pytany przypomniał też, że jako prezydent Warszawy podjął w marcu decyzję, by ze względów bezpieczeństwa do mieszkańców Warszawy nie trafiały żadne urzędowe, papierowe pisma.

Zobacz także:Rafał Trzaskowski głosował za ustawą o przekopie Mierzei Wiślanej, a dziś podpisuje deklaracje, która ma zahamować budowę tej inwestycji. To jest przerażająca sytuacja, która pokutuje od lat, że w Polsce nie trzeba być przyzwoitym, cokolwiek się powie, można odwołać - powiedział minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

Źródło: TVP Info

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: Trzaskowski ma zagwarantować PO pozostanie największą siłą opozycyjną

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 22:17
- Rafał Trzaskowski gwarantuje nie tyle samo zwycięstwo w wyborach, ile to, że Platforma Obywatelska ma szansę pozostać tą największą siłą opozycyjną, czy liderem anty-PiS-u - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: działania Rafała Trzaskowskiego nieudolne, jako kandydat kompromituje PO

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 15:29
- Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze. Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich - powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń