"Wierzę gorąco, że doczekamy tego dnia". Kard. Nycz o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego
Kardynał Kazimierz Nycz podczas Święta Dziękczynienia wyraził nadzieję na rychłą beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość miała się odbyć dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie, jednak ze względu na pandemię koronawirusa została przesunięta na nieokreślony termin.
2020-06-07, 14:13
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
Kard. Nycz: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego będzie wielkim Te Deum
Metropolita warszawski powiedział, że wierzy, iż w najbliższych miesiącach rzesze wiernych będą świadkami ogłoszenia błogosławionym Prymasa Tysiąclecia i wprowadzenia jego relikwii do Panteonu Świętych i Błogosławionych.
- Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. 104 lata historii Polski
- Prymas Tysiąclecia nieznany. Dr Ewa Czaczkowska o swojej najnowszej książce
- Wierzę w to gorąco i chciałbym to wyznać także tutaj, że w najbliższych miesiącach doczekamy takiego dnia, kiedy wiele tysięcy Polaków i ludzi z zagranicy na pl. Piłsudskiego będzie mogło uczestniczyć w beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego - powiedział metropolita warszawski.
Kardynał Kazimierz Nycz nawiązał do hasła obchodów "Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata".
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. Uroczysta msza święta w Warszawie i wykład
"Wszyscy jesteśmy złączeni tym jednym negatywnym doświadczeniem"
- Zawierzamy ten dzień dziękczynienia tu w Świątyni Opatrzności Bożej i w całej Ojczyźnie Panu Bogu nasze sprawy osobiste, rodzinne, społeczne, państwowe, w tym roku zawierzamy sprawy Kościoła i całego świata. Wszyscy jesteśmy złączeni tym jednym negatywnym doświadczeniem, które potrafiło postawić świat w niezwykle trudnej sytuacji i czujności, dotknięci przez niewidzialnego wirusa - mówił metropolita warszawski.
Podczas mszy św. kardynał Nycz oczytał akt dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej. Obchody Święta Dziękczynienia zakończą się odśpiewaniem "Barki" o godzinie 21.37.
Święto Dziękczynienia, ustanowione w 2008 r. przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, nawiązuje do Sejmu Czteroletniego z 1791 r., kiedy to postanowiono zbudować Świątynię Opatrzności. Miała być ona wotum wdzięczności Polaków za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
pb
REKLAMA
REKLAMA