"Nie chodzi o równość wobec prawa, ale o stworzenie precedensu". Prof. Nalaskowski o postulatach LGBT

- Równość prawa bez względu na orientację seksualną istnieje. Gra toczy się o stworzenie precedensu, wyjątku wobec prawa - powiedział prof. Aleksander Nalaskowski pedagog, publicysta i naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

2020-06-16, 11:24

"Nie chodzi o równość wobec prawa, ale o stworzenie precedensu". Prof. Nalaskowski o postulatach LGBT
zdjęcie ilustracyjne . Foto: shutterstock.com/MikolajS

Posłuchaj

Prof. Aleksander Nalaskowski w komentarzu do "strategii wprowadzania równości małżeńskiej" i ideologii LGBT (Temat Dnia/ Gość PR24)
+
Dodaj do playlisty

W 2016 roku powstała "Strategia wprowadzania równości małżeńskiej na lata 2016-2025". Jej autorem jest stowarzyszenie, które stworzyło podstawy do podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego karty LGBT. Założeniem strategii jest zrównanie związków jednopłciowych i tradycyjnych małżeństw.

Prof. Aleksander Nalaskowski na początku zaznaczył, że to efekt stosowania ideologii. - Mamy do czynienia z ideologią, która wytworzyła swoje organizacje, własny język (...), który jest językiem eufemizmów - tłumaczył badacz. Jako trzecią cechę wymienił przejmowanie i redefinicję pojęć. - Tata jest w rodzinie, w której jest mama. Jeśli mamy dwóch "tatów", to rozmywamy pojęcie ojcostwa - dodał.

Od ekstremum do akceptacji

Powiązany Artykuł

PAP Maciej Gdula 1200.jpg
Maciej Gdula: ruch LGBT nie ma nic wspólnego z ideologią

W audycji wspomniano również postulat zawarty w "strategii", że rodzina może składać się z trojga rodziców. - Tego typu propozycje to element strategii walki - stwierdził prof. Nalaskowski. Przytoczył przykład studenckiej walki z cenzurą PRL, gdzie najpierw wpisywało się postulaty skrajne i kontrowersyjne, a każdy kolejny wydawał się łagodniejszy i do zaakceptowania.

- Najpierw podrzuca się pomysły, które są absolutnie kontrowersyjne (...), gdy skupimy się w dyskusji nad obroną przed tego typu pomysłami, to zgodzimy się na inne - tłumaczył.

REKLAMA

Równość wobec prawa czy tworzenie odstępstw?

Prof. Nalaskowski zwrócił uwagę, że wszyscy obywatele są równi wobec prawa bez względu na orientację seksualną. - Będąc osobą heteroseksualną, nie mam prawa ożenić się z drugim mężczyzną - to samo prawo dotyczy homoseksualnego mężczyzny - stwierdził. Podkreślił, że równość prawa istnieje, a gra toczy się o stworzenie precedensu, wyjątku wobec prawa.

Powiązany Artykuł

pixabay lgbt free 1200.jpg
"W społeczeństwie tworzy się nadzwyczajna kasta". Psycholog o ideologii LGBT

W podsumowaniu audycji publicysta i badacz przytoczył kwestię rozróżnienia ideologii i światopoglądu. - Ideologie są zawsze o siebie zazdrosne, nienawidzą się. O ile światopogląd czy religia nie wyklucza innych religii i ludzi - nie zajmuje się tym lub z tym dyskutuje czy walczy, to ideologia niszczy przeciwną ideologię wraz z jej przedstawicielami. Taka była rewolucja bolszewicka i francuska - mówił prof. Aleksander Nalaskowski.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

REKLAMA

Gość: prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Data emisji: 16.06.2020

Godzina emisji: 10.07

Polskie Radio 24/st

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej