"Nigdy nie zgodzimy się, by ludzi przywożono do Polski przymusowo". Prezydent o relokacji migrantów

2020-06-17, 21:42

"Nigdy nie zgodzimy się, by ludzi przywożono do Polski przymusowo". Prezydent o relokacji migrantów
Andrzej Duda podczas debaty kandydatów na prezydenta w Telewizji Polskiej w Warszawie. Foto: PAP/Paweł Supernak

- Jesteśmy narodem ludzi życzliwych, ale nie zgadzamy się, aby migranci byli do Polski przywożeni przymusowo - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w TVP.

Powiązany Artykuł

EN debata prezydencka TVP 1200.jpg
Dziś debata prezydencka. Prof. Młyńczyk: nie spodziewam się radykalnych wystąpień

- Przede wszystkim jesteśmy narodem ludzi życzliwych, a także członkiem Unii Europejskiej. Od lat przyjeżdża do naszego kraju wielu przybyszów z Ukrainy, Białorusi, którzy żyją między nami, pracują. Jesteśmy ludźmi, którzy serdecznie ich przyjmują - od tej strony nie mamy problemu - mówił prezydent.

Czytaj także:

Posłuchaj

Prezydent Andrzej Duda o o relokacji uchodźców (IAR) 0:33
+
Dodaj do playlisty

Jak podkreślił Andrzej Duda "oni chcą być w naszym kraju". - Nigdy nie zgadzaliśmy się i nie zgadzamy na to, aby ludzi transportowano do Polski przymusowo, a tak miało być z relokacją. Ja się na to nie godziłem, to jest łamanie praw tych ludzi, powinni udać się do tego kraju, do którego chcą - podkreślił.

Komunia św. i religia w szkole

Podczas prezydenckiej debaty w TVP kandydaci pytani byli o to, czy są za umożliwieniem dzieciom przygotowania się do pierwszej komunii świętej.

Posłuchaj

Andrzej Duda o o religii w szkole (IAR) 0:29
+
Dodaj do playlisty

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że relacje między państwem a Kościołem reguluje w Polsce umowa konkordatowa i konstytucja. - To, że powołałem swojego przedstawiciela do komisji dotyczącej pedofilii jest jasne od dosyć dawna i dziwię się, że jeden z kandydatów o tym nie wie, to pokazuje, że ma blade pojęcie o sprawach, które dzieją się w Polsce - podkreślił, odpowiadając na zarzut Hołowni.

Według niego w Polsce jest tak, że to rodzice decydują o wychowaniu swoich dzieci i to oni decydują o wysyłaniu dzieci na lekcje religii w szkole.

Euro za złotego?

W debacie prezydenckiej w TVP kandydaci na najwyższy urząd w Polsce odpowiadali również na pytanie, czy złoty powinien zostać zastąpiony przez euro.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podkreślił, że z dyskusją o przyjęciu wspólnej europejskiej waluty należy poczekać do czasu gdy Polacy będą zamożniejszym społeczeństwem.

Posłuchaj

Prezydent o polityce gospodarczej (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

IAR/tvp.info/twitter.com
pb

Polecane

Wróć do strony głównej