X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: z wielką radością przyjmuję amerykańskie inwestycje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 12:55
- Jest zielone światło, żeby amerykańskie firmy miały w naszym kraju jak najlepsze warunki inwestowania, rozwijania się. Na przestrzeni ostatnich lat to się już w ogromnym stopniu udało, bo obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 proc. - mówił  prezydent Andrzej Duda.
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z amerykańskimi przedsiębiorcami
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z amerykańskimi przedsiębiorcamiFoto: PAP/Paweł Supernak
  • Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że amerykańskie firmy będą miały najlepsze warunki inwestowania w naszym kraju
  • W Pałacu Prezydenckim w Warszawie Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce
  • Podkreślił, że przestrzeń euroatlantycka jest przestrzenią wypróbowanego zaufania gospodarczego
  • Polsko-amerykańska współpraca gospodarcza była jednym z tematów poruszanych podczas wczorajszego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa
  • Polski prezydent zapewnił, że zarówno on jak i prezydent Trump wspierają te współpracę
EN_dt1200.jpg
Mateusz Morawiecki: prezydent jedzie do USA po nowe, wielkie inwestycje

Posłuchaj
00:24 andrzej duda - bedziemy sie starali setka.mp3 Prezydent o zapewnieniu amerykańskiemu biznesowi jak najlepszych warunków inwestycyjnych w Polsce (IAR)

 

Czytaj także: 

Mamy "świetnie przygotowane kadry"

- Rzeczywiście na przestrzeni ostatnich lat to się już w ogromnym stopniu udało, bo obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 proc. To jest gigantyczny wzrost. Ten progres widać - podkreślił.

Według Andrzeja Dudy, ten progres "przejawia się w różnych aspektach". - Oczywiście, my kupujemy np. dzisiaj gaz skroplony ze Stanów Zjednoczonych, ale to są także i choćby ostatnio zapowiedziane wielkie inwestycje amerykańskich firm w Polsce, które ja przyjmuję z wielką radością i cieszę się z tego - powiedział.

Prezydent zwrócił także uwagę, że Polska ma "świetnie przygotowane kadry, jeżeli chodzi o najnowocześniejsze technologie, o kadry chociażby informatyczne". 

duda_1200 (6).jpg
Prezydent Andrzej Duda: USA traktują sojusz z Polską bardzo poważnie

Otwartość na żołnierzy USA

Prezydent Duda ocenił, że "relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi na linii politycznej w ciągu ostatnich lat stały się dobre, ale przede wszystkim przekłada się to na obecność militarną wojsk amerykańskich w Polsce, co - jak podkreślił - przekłada się na bezpieczeństwo Polski i poczucie bezpieczeństwa amerykańskich inwestorów".

Wyraził także zadowolenie z obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Odniósł się do środowego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu. - Powiedziałem prezydentowi Trumpowi, żeby nie zabierał jednostek wojskowych z Europy, bo to jest dzisiaj ważne dla europejskiego bezpieczeństwa - oświadczył Duda. Według niego "zabranie kilku czy kilkunastu tysięcy żołnierzy amerykańskich będzie dla architektury bezpieczeństwa europejskiego bardzo dużą stratą".

O wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA - Wojciech Cegielski (IAR)

- Gdyby prezydent Trump rozważał relokowanie tych jednostek w Europie, to jesteśmy gotowi - jako Polska - przyjąć amerykańskich żołnierzy, oni są u nas witani gościnnie, wiem, że są zadowoleni z warunków stacjonowania w Polsce, jeżeli takie będą decyzje władz amerykańskich - zadeklarował.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: wielkie inwestycje będą w Polsce kontynuowane, zrealizujemy nasze zobowiązania

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 16:38
Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że pomimo kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa, zrealizowane zostaną zapoczątkowane przez państwo inwestycje infrastrukturalne. Prezydent odwiedził dziś Tyszki Nadbory w województwie mazowieckim, gdzie do czerwca 2021 roku w ramach budowy trasy Via Baltica powstanie ważny węzeł na drodze S61.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miara pozycji Andrzeja Dudy w polityce zagranicznej". Dworczyk o rozmowach w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 10:14
- Prezydent Andrzej Duda jest jednym z najaktywniejszych polityków po 1989 roku, jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe i skuteczne załatwianie interesów Polski - mówił szef KPRM Michał Dworczyk. Zaznaczył, że prezydent Polski reprezentował w USA także interesy NATO i naszego regionu w Europie. 
rozwiń zwiń