X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: my nie pozwalamy kraść 50 miliardów złotych, luka VAT jest dziś bez porównania mniejsza

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 14:54
- To wcale nie było trudne. Oni też mogli to zrobić, tylko najwyraźniej nie chcieli, po prostu nie chcieli, pozwalali na tę kradzież - mówił prezydent Andrzej Duda w Myśliborzu w Zachodniopomorskiem. Podkreślił, że obecnie luka VAT jest bez porównania mniejsza niż za poprzednich rządów.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Myśliborzu.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Myśliborzu.Foto: PAP/Marcin Bielecki

- Skoro kilkoma zmianami prawa dało się tę lukę VAT załatać tak, żeby potem były pieniądze na realizację naszych zobowiązań jak 500+, trzynasta emerytura, jak 300+, nieodpłatne leki dla seniorów 75+ i inne programy, jak to, żeby były wreszcie uczciwe świadczenia, uczciwe waloryzacje rent i emerytur, nie trzy złote, ale przynajmniej 70 złotych - podkreślał prezydent.

duda 1200 pap.jpg
"Polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi". Prezydent ostro o przeciwnikach

Prezydent pytał dalej, czy nie dało się tych zmian wprowadzić wcześniej. - Można było, ale tego nie robili - zaznaczył.

Posłuchaj
00:31 pad-nowy.mp3 Prezydent Andrzej Duda powiedział, że 12 lipca Polacy zdecydują o przyszłości kraju. Tłumaczył, że do wyboru mają dwie wizje Polski: tę sprzed 2015 roku i tę po przejęciu władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy (IAR)

Zdaniem prezydenta "zmiana w Polsce wymaga impulsu inwestycyjnego". - Trzeba działać tak, żeby budować zamożność Polski przez inwestycje, żeby w polskich firmach był coraz większy dochód, żeby coraz lepiej żyło się polskiej rodzinie - mówił.

Czytaj także:

Jak zaznaczył, "w ostatnich latach udało się wzmocnić bezpieczeństwo i zbudować rzeczywiście potężny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi".

"Zapraszam inwestorów do bezpiecznej Polski"

- Dzisiaj amerykańskie firmy, jak Microsoft czy Google, zadeklarowały miliardowe inwestycje w naszym kraju, żeby tworzyć nowoczesne centra przetwarzania danych, budować chmury cyfrowe. To oznacza supernowoczesne technologie i supernowoczesne miejsca pracy dla młodych i dla polskich inżynierów - powiedział Andrzej Duda.

duda1200papp.jpg
Prezydent: zobowiązałem się chronić rodzinę, nigdy nie podpiszę kart dla związków jednopłciowych

Zadeklarował, że "chce budować gospodarkę opartą na postępie technologicznym, najnowocześniejszych technologiach w Polsce".

Zaprosił także wszystkich zagranicznych inwestorów do "bezpiecznej Polski, która jest członkiem NATO, UE i przede wszystkim twardo stawia swoje interesy".

Andrzej Duda podkreślił, że "będziemy realizować wielkie inwestycje, będą je realizowały polskie i zagraniczne firmy, ale będzie je też realizowało państwo polskie". - Nie tylko małe inwestycje, ale także i te duże - zapewnił.

paw/

Czytaj także

Andrzej Duda: zapewniam, że nadal będziecie mogli być dumni z tego, jak reprezentowana jest Polska

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 17:55
- Mamy szansę stać się najlepiej funkcjonującym krajem Unii Europejskiej, tylko trzeba konsekwentnej prospołecznej i propaństwowej polityki, bez złodziejstwa i bez pozwalania, żeby nas okradali - oświadczył w piątek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Rybniku na Górnym Śląsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: będą dodatkowe środki z UE dla polskich rolników poszkodowanych przez epidemię

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 22:35
- Polscy rolnicy, m.in. producenci mięsa, mleka i kwiatów mają w najbliższym czasie otrzymać dodatkowe wsparcie z UE w związku z epidemią koronawirusa - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, Polska otrzyma też w ramach budżetu UE o wiele więcej środków niż w przeszłości.
rozwiń zwiń