X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Jej celem jest obrona wschodnich granic Polski". Szef MON o 18 Dywizji Zmechanizowanej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:26
- 18 Dywizja Zmechanizowana osiągnęła wstępną gotowość operacyjną. Pełną gotowość operacyjną "Żelazna Dywizja" osiągnie w 2021 r. - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w czwartek podczas wizyty w dowództwie dywizji w Siedlcach.
Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka gen. Jarosław Gromadziński podczas spotkania z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem
Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka gen. Jarosław Gromadziński podczas spotkania z ministrem obrony narodowej Mariuszem BłaszczakiemFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

Mariusz Błaszczak jedynka 1200 F.jpg
Szef MON: relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre. To rezultat pracy prezydenta

- 18 Dywizja Zmechanizowana rośnie w siłę. Działania związane z formowaniem "Żelaznej Dywizji" odbywają się zgodnie z planem - zapewnił szef MON w Siedlcach. Podkreślił, że celem jednostki jest obrona wschodnich granic Polski.

- Kiedy w 2011 r., tu, w Siedlcach, likwidowano batalion, w Legionowie likwidowano dywizję, w Lublinie likwidowano brygadę, otwarta została wschodnia część Polski, pozbawiona dużych jednostek wojskowych. Wtedy o bezpieczeństwo nie dbano. Zmiana w podejściu zapewnienia bezpieczeństwa ojczyźnie nastąpiła w 2015 r. wraz z rządem, w którym jestem ministrem obrony - powiedział Błaszczak. Dodał, że od 2015 r., od kiedy prezydentem jest Andrzej Duda, "jest inne podejście do bezpieczeństwa naszej ojczyzny".

Gotowość operacyjna

Błaszczak wraził też zadowolenie, że 18 Dywizja osiągnęła wstępną gotowość operacyjną i zapowiedział, że w przyszłym roku osiągnie ona pełną zdolność operacyjną. Ocenił, że formowanie dywizji przebiega sprawnie.

Twitter Mariusz Błaszczak BullRun 1200.jpg
Manewry Bull-Run 12. Szef MON: jesteśmy gotowi na odpowiedź, gdyby doszło do naruszenia granic NATO

Przypomniał, że w jej składzie są trzy brygady, a jedna z nich - 21. - pełni "obowiązki NATO-wskie". Szef MON ocenił, że 1 Brygada Pancerna, która też jest formowana, stanowi "bardzo wrażany element w systemie obronności" Polski.

- Już powstaje 19 Brygada Zmechanizowana z siedzibą w Lublinie. Powstają także jednostki, których zadaniem jest logistyka, wsparcie. Wiec 18 Dywizja się rozwija - mówił szef MON. Wspomniał, że wojsko przejęło już dawne lotnisko w Białej Podlaskiej, gdzie jest tworzony garnizon wojskowy. "Funkcjonuje system obrony wschodniej części naszego kraju" - zapewnił.

- Ludzie czują się bezpieczniej, kiedy widzą, że Wojsko Polskie jest na miejscu, kiedy widzą, że realnie ćwiczy obronę naszego kraju. To też odstrasza ewentualnego agresora. Ewentualny agresor wie, że Wojsko Polskie jest profesjonalne, że jest z roku na rok liczniejsze i wyposażone w nowoczesny sprzęt - powiedział szef MON.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: zwiększenie liczebności wojsk amerykańskich dobre dla bezpieczeństwa ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 11:07
- Przestajemy być członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego drugiej kategorii, bo tak było przez lata - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. - Zwiększenie liczebności wojsk amerykańskich w Polsce jest dobre dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny i całej wschodniej flanki NATO - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: ważne, by żołnierze USA zostali w Europie i byli w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 22:15
- To, dokąd zostaną przeniesieni amerykańscy żołnierze wycofywani z Niemiec, zależy od decyzji amerykańskiej administracji; chodzi o to, by zostali w Europie, a jeśli tak, to by byli w Polsce - powiedział w czwartek minister obrony Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń