X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Niepełnosprawna kobieta wykluczona z fundacji. Powód? Poparła Andrzeja Dudę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 16:35
Anna Derewienko, niepełnosprawna z Bydgoszczy poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że została wykluczona z Fundacji Dum Spiro Spero. Powód? Poparła kandydaturę Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.
Niepełnosprawna kobieta jest oburzona zachowaniem zarządu fundacji
Niepełnosprawna kobieta jest oburzona zachowaniem zarządu fundacjiFoto: facebook.com/Ania Derewienko
1200_dziecko_shutterstock.jpg
Chłopiec z autyzmem został wyrzucony z lekcji. Wiceminister rodziny: bulwersujące

"Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz" - poinformowała Anna Derewienko na swoim profilu na Facebooku.

Czytaj także:

Kobieta jest niepełnosprawna po amputacji obu nóg.

Jak podkreśliła kobieta, zarząd, który ją wykluczył, "powołał się na bliżej nieokreślone niestosowne zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora".

Na koniec Derewienko zaapelowała o szerokie udostępnianie informacji. "Celem jest pokazanie jak się kończy niepopieranie radnych PO miasta Bydgoszczy. Żenujące to mało powiedziane. Wstyd! Wstyd! I jeszcze raz wstyd!" - napisała.

"Tak to działa"

Jeden z komentarzy pod wpisem rzuca nieco więcej światła na sprawę. Jedna z kobiet jest zaskoczona "poparciem dla Andrzeja Dudy". Dalej stwierdza, że niepełnosprawna kobieta "powinna liczyć się z konsekwencjami".

niepełnosprawni pomoc free shut 1200.jpg
Minister rodziny: rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne, wzrosną nakłady na ich wsparcie
Niezrozumiała sytuacja? Niezrozumiała sytuacja?

Twitter komentuje

Sprawa niepełnosprawnej kobiety spowodowała wielkie poruszenie na Twitterze. Sprawę skomentowali dziennikarze, publicyści i internauci.

"Niepełnosprawna wykreślona z listy podopiecznych fundacji, bo ma niewłaściwe poglądy polityczne. To jest własnie to »łączenie Polaków« i »odbudowa wspólnoty«, o których pełno na wiecach Rafała Trzaskowskiego?" - zapytał dziennikarz TVP Jacek Łęski.

Michał Adamczyk zaapelował o interwencję Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wojciech Mucha zwrócił z kolei uwagę na osobę Katarzyny Zwierzchowskiej, prezes fundacji. Jak zauważył, kobieta często wyrażała swoje poparcie dla postulatów osób niepełnosprawnych czy strajku kobiet.

Pozostałe osoby są równie oburzone całą sytuacją.

twitter.com/facebook.com
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olbrzymie środki na wsparcie osób niepełnosprawnych. Rząd zwiększa finansowanie i dostępność programów

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:42
- Na realizację tegorocznej edycji programów "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" i "Opieka wytchnieniowa" przekażemy gminom i powiatom ok. 54 mln zł, czyli prawie 5,5 mln zł więcej niż rok temu - poinformowała podczas briefingu prasowego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla niepełnosprawnych. W Wołominie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 13:24
Promesę na 3 mln zł dla Wołomina w celu utworzenia Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego wręczyła staroście wołomińskiemu m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń