X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Daje największą szansę na rozwój". 26 organizacji młodzieżowych ze wsparciem dla prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 13:19
Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana prezydenta Andrzeja Dudy daje największą szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju - czytamy w apelu wyborczym "Młoda Polska 2020-2025" podpisanym przez 26 organizacji.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda Foto: PAP/Przemysław Piątkowski

Apel podpisali przedstawiciele organizacji i środowisk młodzieżowych m.in.: Fundacji Służba Niepodległej, Planety Młodych, Europejskiego Centrum Projektów Pozarządowych, Fundacji Sapere Aude oraz Fundacji Misji Obywatelskiej.

duda 1200 pap.jpg
Prezydent: chcę, by polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności zachodniej Europy

Organizacje młodzieżowe podsumowały dorobek prezydenta

"Reprezentujemy ludzi ambitnych, energicznych, otwartych na świat, ale dumnych z przywiązania do polskiej tożsamości, pragnących zdobywać nowe doświadczenia, ale i dzielić się z młodszymi i starszymi rodakami tymi już zebranymi" - czytamy.

W apelu wskazano, że na przestrzeni lat postulaty organizacji spotykały się "z różnym odbiorem i różnymi reakcjami ze strony kolejnych ekip rządzących".

Ich zdaniem, obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie wspólnie we współpracy z rządem udało się zrealizować szereg działań dla osób młodych. Wymieniono wśród nich zwolnienie osób do 26. roku życia z podatku PIT, wspieranie młodych przedsiębiorców czy powołanie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem - "pierwszego w historii organu dialogu pomiędzy przedstawicielami polskiej młodzieży a reprezentantami najważniejszych władz państwowych".

Zobacz także:

Wsparcie dla Andrzeja Dudy

W apelu podkreślono, że spora część zrealizowanych działań jest efektem współpracy programowej prezydenta Andrzeja Dudy ze środowiskami młodzieżowymi. Podkreślając otwartość prezydenta na zgłaszane postulaty, organizacje apelują m.in. o dalsze działania mające na celu obniżanie obciążeń fiskalnych, realizację zapisów Karty Wolności w Sieci oraz wdrożenie kompleksowego programu odpowiadającego na problemy mieszkaniowe młodych Polaków.

Sygnatariusze apelu chcą również dokończenia zawieszonego z uwagi na pandemię procesu umocnienia ustawowego roli młodzieżowych rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego czy realizacji inicjatywy "kompleksowego i rzetelnego programu włączającej edukacji ekologicznej i klimatycznej" w polskim systemie edukacji.

20710135-1200ok.jpg
"Zadajcie im jedno pytanie". Prezydent apeluje o pójście na wybory i namawianie do tego innych

"Stojąc dziś przed wyborem jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o głosy Polaków w drugiej turze wyborów prezydenckich i mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana Andrzeja Dudy daje największą - spośród możliwych opcji wyboru - szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju oraz realizacji naszych propozycji programowych. Zachęcamy, aby tę szansę wykorzystać!" - czytamy.

Czytaj również:

Pełna lista 26 instytucji podpisanych pod apelem "Młoda Polska 2020-2025"

 • Fundacja Służba Niepodległej
 • Planeta Młodych
 • Stowarzyszenie Dumni z Polski
 • Stowarzyszenie "Studenci Dla Rzeczpospolitej"
 • Fundacja Portia
 • Klub Młodych "Dla Polski"
 • Klub Służby Niepodległej w Wilnie
 • Prezes Stowarzyszenia "Młodzi Dla Polski"
 • Fundacja imienia Stefana Artwińskiego
 • Kieleckie Forum Rozwoju - Kielce Plus
 • Wspólna Młodość Wspólna Przyszłość
 • Prawicowy Blok samorządowy "Skawina"
 • Młodzieżowa Inicjatywa dla Krzyża Wielkopolskiego
 • Instytut Poznański
 • Europejskie Centrum Projektów Pozarządowych
 • Fundacja Scytia
 • Fundacja Sapere Aude
 • Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej
 • Stowarzyszenie KoLiber oddział Warszawa
 • Fundacja Misji Obywatelskiej
 • Stowarzyszenie Obywatelskiego Dialogu i Aktywizacji "SODA"
 • Fundacja Aktywność
 • Instytut Andersa
 • Stowarzyszenie "Słowem w Twarz"
 • Stowarzyszenie Słoneczna Strona Ulicy
 • Stowarzyszenie Opatowska Starówka

Fundacja Służba Niepodległej, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To nie jednorazowe wezwanie, to poważna oferta". Paweł Mucha o "Koalicji Polskich Spraw"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 08:53
- Potrzeba nam zjednoczenia w tym załatwianiu najważniejszych polskich interesów, spraw gospodarczych czy spraw dotyczących polityki społecznej. To nie jest jakieś jednorazowe wezwanie, ale poważna propozycja polityczna - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta. Skomentował w ten sposób przedstawioną przez Andrzeja Dudę propozycję utworzenia "Koalicji Polskich Spraw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadajcie im jedno pytanie". Prezydent apeluje o pójście na wybory i namawianie do tego innych

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 12:28
- Proszę, żebyście nie tylko szli na wybory i głosowali, ale żebyście też namawiali do tego najbliższych - apelował w piątek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Jasienicy Rosielnej (Podkarpacie). Jak podkreślił, to jest bardzo ważne, żeby w tych wyborach była wysoka frekwencja.
rozwiń zwiń