X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Late poll z 90 proc. komisji. Przewaga Andrzeja Dudy znów wzrosła

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 02:34
Według wyników badania late poll z 90 proc. komisji wyborczych Andrzej Duda zwiększył przewagę nad Rafałem Trzaskowskim do 2 pkt proc. Na urzędującego prezydenta głosy oddało 51 proc. Polaków, Rafała Trzaskowskiego poparło 49 proc. głosujących. 
Sondaże late poll z 90 proc. komisji wyborczych dają Andrzejowi Dudzie 51 procent poparcia
Sondaże late poll z 90 proc. komisji wyborczych dają Andrzejowi Dudzie 51 procent poparciaFoto: PAP/Leszek Szymański

Najnowsze badanie pokazuje, że Andrzej Duda zwiększył swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. W pierwszym badaniu, tzw. exit poll, opublikowanym tuż po zamknięciu lokali wyborczych, Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. poparcia, wobec 49,6 proc. poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Różnica wynosiła więc 0,8 pkt proc.

EN_01436615_0015 1200.jpg
PKW: nie jest wykluczone, że w poniedziałek uda się ogłosić ostateczne wyniki

Posłuchaj
00:55 pad - sztab - relacja - .mp3 Prezydent Andrzej Duda nie krył zadowolenia po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Według pierwszego badania exit poll kandydat Zjednoczonej Prawicy mógł liczyć na 50,4 procent poparcia, w ostatnim sondażu late poll ma już 51 procent - relacja Witolda Banacha (IAR)

 

Pierwszy sondaż late poll, opublikowany około północy, dawał zaś Andrzejowi Dudzie 50,8 proc. poparcia, wobec 49,2 proc. głosów oddanych na Rafała Trzaskowskiego. Różnica wynosiła zatem 1,6 pkt proc. 

Czytaj także: 

Badanie przeprowadził Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Najnowsze wyniki pochodzą z 90 proc. komisji wyborczych. To dane nieoficjalne. Pełne wyniki wyborów poda Państwowa Komisja Wyborcza. 

Ostatecznym terminem ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów jest wtorek, 14 lipca, godzina 23:00 - wynika z ustawy o przeprowadzeniu tegorocznych wyborów prezydenckich. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak mówił, że ma nadzieję, że wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich uda się ustalić i ogłosić jak najszybciej - być może już w poniedziałek.


Posłuchaj
00:28 pad-dziekuje wszystkim .mp3 Prezydent Andrzej Duda po ogłoszeniu exit poll: dziękuję wszystkim za udział w wyborach i gratuluję frekwencji (IAR)

 

Według badania late poll Ipsos frekwencja wyniosła  67,9 procent. To o jeden punkt procentowy mniej, niż podawał sondaż exit poll. 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza dama: nie rozmawiałam z mediami, rozmawiałam z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 22:14
Jeśli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór. Był to mój milczący sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji i kłamstwom w mediach - mówiła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas wieczoru wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy w Pułtusku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Duda: wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 22:36
- Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek - powiedziała córka prezydenta Andrzeja Dudy, Kinga, podczas niedzielnego wieczoru wyborczego w Pułtusku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski nie skorzystał z zaproszenia prezydenta. Andrzej Duda: chciałem, żebyśmy podali sobie ręce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 23:48
- Miałem nadzieję, że pan Rafał Trzaskowski przyjdzie i że będziemy mogli uścisnąć sobie dłoń – powiedział w niedzielę późnym wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda.
rozwiń zwiń