X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Trzeba wzorować się na państwach zachodnich". Prezes PiS zapowiedział repolonizację mediów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 15:54
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że dojdzie do repolonizacji mediów. Gość Programu 1 Polskiego Radia wyjaśniał, że stanie się to jeszcze przed końcem tej kadencji Sejmu.
Prezes PiS zapowiada repolonizację mediów
Prezes PiS zapowiada repolonizację mediówFoto: PAP/EPA/JOHN THYS / POOL

morawiecki_1200 (12).jpg
Prezes PiS: po wakacjach może nastąpić rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

Prezes PiS nie ujawnił, jak będzie przebiegał ten proces. Jarosław Kaczyński dodał, że obecnie trwają analizy i dyskusje nad koncepcją repolonizacji mediów. - W Niemczech wykup jednego z niezbyt wpływowych tytułów doprowadził do ostrej reakcji i dlatego tytuł wrócił w niemieckie ręce - zauważył Kaczyński.

Posłuchaj
00:28 10531917_1.mp3 Jarosław Kaczyński o repolonizacji mediów (IAR)

Dodał, że w tym przypadku trzeba się wzorować na państwach zachodnich, które bardzo zaciekle bronią swojej suwerenności w tej dziadzinie. - Różne regulacje tych spraw, których w Polsce w ogóle nie ma, istnieją w państwach na zachód od naszych granic i z całą pewnością należy się do nich odwołać. A do których, to ja nie chcę jeszcze mówić - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Termin realizacji

- Analizujemy to, są dyskusje w tej sprawie, ale co nagle, to po diable - stwierdził.

Pytany, czy proces ten zostanie przeprowadzony do końca obecnej kadencji Sejmu, prezes PiS odparł, że "uda się to przeprowadzić dużo szybciej, przynajmniej na tym poziomie legislacyjnym".

- Ale na pewno powodzenie tego procesu jest związane z różnego rodzaju innymi aspektami zmian, które trzeba prowadzić w naszym kraju, a także z pewnymi reakcjami międzynarodowymi - dodał Jarosław Kaczyński.

pkur

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: nasi polityczni przeciwnicy są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 19:18
- My zawsze prowadziliśmy politykę zmierzającą do podniesienia naszego statusu i naszej pozycji. Nasi polityczni przeciwnicy są na te kwestie zupełnie obojętni, w gruncie rzeczy są gotowi traktować Polskę jako taki dodatek do Niemiec - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: w Polsce nikt nikomu nie ogranicza żadnych praw, począwszy od wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 14:52
- Twierdzenie, że w Polsce ktoś nastaje na demokrację czy na wolności obywatelskie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości. Ale są w Polsce grupy ludzi, które w to wierzą, bo tak wmawia im wielka część mediów i "autorytetów". Bo pewne grupy straciły dawne profity, wpływy i boją się dalszych strat. Stąd głoszenie takich poglądów - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.
rozwiń zwiń