X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Otwarcie wystawy o "Solidarności" w Warszawie. "Ten ruch dał początek wolnej Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 16:31
W hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie otwarto wystawę "TU rodziła się Solidarność". Na planszach, przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej można poznać sylwetki osób oraz miejsca, gdzie od lipca do września 1980 r. powstawała "Solidarność".
Wystawa w hali Dworca Centralnego dotycząca Solidarności
Wystawa w hali Dworca Centralnego dotycząca "Solidarności"Foto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj
00:29 10535430_2.mp3 Otwarcie wystawy o "Solidarności" w Hali Dworca Centralnego w Warszawie (IAR)

 

Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma zaznaczył, że wystawa dotrze do wielu miejsc w kraju. - W lipcu i sierpniu wystawa dotrze do 53 miejsc, składa się komponentu ogólnopolskiego i regionalnego, które tworzą oddziały IPN. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy będą przechodzić przez dworzec zapoznają się z tym elementem naszej historii, z którego możemy być bardzo dumni - dodał.

pap_dulkiewicz 1200.jpg
Wystawa IPN o Solidarności jednak w Gdańsku. Dulkiewicz zmienia decyzję

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski mówił, że z historią "Solidarności" powinni zapoznać się szczególnie ludzie młodzi. Zwracał uwagę na wielkie zaangażowanie kolejarzy w zryw solidarnościowy. Przypomniał strajk na węźle w Lublinie 15 lipca 1980 roku.

"Ten ruch dał początek wolnej Polsce"

Prezes Zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński mówił, że historię polskiego zrywu sprzed 40 lat warto przypominać. - Ten ruch dał początek wolnej Polsce - zaznaczał.

Czytaj również:

Wystawę o początkach NSZZ "Solidarność" przygotowano w języku polskim i angielskim. Jej założeniem jest też przypomnienie, że był to największy związek zawodowy na świecie.

Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu w Warszawie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa solidarność" w wydaniu PO. Publicysta: zachowanie władz Gdańska to jawna konfrontacja

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 19:22
- Postawa władz Gdańska pokazuje, że nie ma żadnej chęci porozumienia się z Polakami mającymi inne poglądy niż Aleksandra Dulkiewicz lub Borys Budka. Mamy do czynienia z materializacją tego, co dzieje się w przestrzeni internetowej, w rzeczywistości - powiedział w "Debacie dnia" Piotr Kubiak z Radia Gdańsk.
rozwiń zwiń