X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To może być tylko anty-Solidarność". Rozpłochowski o "Nowej Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:32
- Solidarność jest jedna i żyje w naszych sercach, a takie osoby jak Rafał Trzaskowski czy prezydent Gdańska mają tyle wspólnego z Solidarnością co z zeszłorocznym śniegiem. "Nowa Solidarność" to może być tylko anty-Solidarność - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z okresu PRL. Gościem audycji był również inny działacz opozycji z tego czasu, Ryszard Majdzik.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił w Gdyni powstanie ruchu obywatelskiego
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił w Gdyni powstanie ruchu obywatelskiegoFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Goście Polskiego Radia 24 odnieśli się do zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego o powstaniu ruchu społecznego "Nowa Solidarność". - To szczyty hipokryzji, bezczelności i prowokacji. Solidarność jest jedna i żyje w naszych sercach, a takie osoby jak Rafał Trzaskowski czy prezydent Gdańska mają tyle wspólnego z Solidarnością co z zeszłorocznym śniegiem. "Nowa Solidarność" to może być tylko anty-Solidarność. Będzie ona tak jak wszystko inne, co proponuje PO. Na jej czele będą stali sprzedawczycy, którzy sprzedali prawdziwy dorobek Solidarności - ocenił Andrzej Rozpłochowski.

Shutterstock Aleksandra Dulkiewicz 1200.jpg
"Nowa solidarność" w wydaniu PO. Publicysta: zachowanie władz Gdańska to jawna konfrontacja

- Środowisko pana Trzaskowskiego prowokuje nas i czek,a co zrobimy. Naród nie kupi tej idei. Od strony formalno-prawnej Solidarność jest zastrzeżonym logo, a co ważniejsze, Solidarność trzeba mieć w sercu - dodał.

Posłuchaj
14:01 _PR24_AAC 2020_07_21-10-44-02.mp3 Andrzej Rozpłochowski i Ryszard Majdzik o "Nowej Solidarności" (Temat Dnia/Gość PR24)

"Nie pozwolimy przejąć naszego symbolu"

- Przypomnijmy sobie, jak powstał KOD czy Obywatele RP. Warto też przypomnieć sobie, kim był twórca KOD Mateusz Kijowski. Odznaczali go w Brukseli za to, że walczył z demokratycznym rządem. To są ludzie, którzy chcą przejąć nasze symbole, ale to im się nie uda. My, jako założyciele Solidarności, do tego nie dopuścimy, tym bardziej nie pozwoli na to naród polski - zaznaczył Ryszard Majdzik.

Czytaj także:

- Mam wspaniałych przyjaciół, którzy nigdy nie oddadzą Polski. Nie pozwolimy przejąć naszego symbolu i to obiecujemy - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Andrzej Rozpłochowski, Ryszard Majdzik

Data emisji: 21.07.2020

Godzina emisji: 10.33

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chce budować solidarność, ale LGBT". Rozpłochowski o Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 14:45
- Rafał Trzaskowski to promotor ideologii LGBT. Niech nie śmie robić jakichkolwiek analogii do prawdziwej Solidarności - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi audycji byli również Wojciech Borowik oraz Andrzej Michałowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski stworzy ruch obywatelski? Prof. Młyńczyk: towarzystwo PO nie wróży specjalnego powodzenia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 21:39
- Platforma Obywatelska nie jest wiarygodna jako herold ogłaszający plan takiego projektu. Jeżeli Rafał Trzaskowski uważa, że ma jakiś dług wdzięczności wobec PO i musi "ciągnąć za uszy" to ugrupowanie, to idea ruchu obywatelskiego może szybko obumierać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest farsa". Dr Teluk o zapowiedzi budowania ruchu obywatelskiego przez Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 16:07
- Idea tworzenia ruchu obywatelskiego, o którym decydują politycy, jest sama w sobie sprzecznością - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Teluk. Politolog odniósł się tymi słowami do najnowszej propozycji Rafała Trzaskowskiego. Skomentował je również Karol Gac z "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń