X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dziś otwieramy obchody stulecia Bitwy Warszawskiej". Prezydent w rocznicę powołania rządu Witosa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 13:39
- Wincenty Witos wziął na siebie odpowiedzialność stanięcia na czele rządu, który 100 lat temu był ostatnią szansą na przetrwanie polskiego państwa - powiedział prezydent Andrzej Duda po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Prezydent Andrzej Duda po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie
Prezydent Andrzej Duda po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Wincentego Witosa na placu Trzech Krzyży w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

W piątek w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające powołanie pierwszego rządu Wincentego Witosa. Prezydent Andrzej Duda zaczął od złożenia kwiatów pod pomnikiem Witosa przy placu Trzech Krzyży.

prezydent duda free 1200.jpg
Prezydent: przy realizacji swojego programu będę słuchał różnych głosów

- Dokładnie 100 lat temu - 24 lipca 1920 roku został przez naczelnika państwa, Józefa Piłsudskiego, powołany premier Wincenty Witos na "prezydenta ministrów", jak wtedy mówiono, czyli dzisiaj powiedzielibyśmy na premiera Rządu Obrony Narodowej. To był historyczny moment w dziejach odradzającej się Polski (...), która znalazła się w śmiertelnym zagrożeniu wobec bolszewickiego najazdu, napaści - przypomniał prezydent.

Posłuchaj
00:25 prezydent Andrzej Duda.mp3 Prezydent Andrzej Duda o 100. rocznicy powołania Rządu Obrony Narodowej (IAR)

 

Podkreślił, że Wincenty Witos wziął na siebie odpowiedzialność stanięcia na czele rządu, który "miał być ostatnią deską ratunku dla Rzeczypospolitej, który był ostatnią szansą na przetrwanie polskiego państwa".

Andrzej Duda wskazał, że dzisiejsza rocznica otwiera obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. - Dzisiaj to symboliczne złożenie wieńca pokazuje powagę tamtego wydarzenia, ale jednocześnie wspólnie dziś otwieramy obchody stulecia Bitwy Warszawskiej, której setną rocznicę będziemy świętowali 15 sierpnia - powiedział.

Uroczystość ponad podziałami

Andrzej Duda podziękował przedstawicielom wszystkich klubów parlamentarnych i stronnictw politycznych, którzy przybyli na uroczystość złożenia kwiatów.

- Tak jak wtedy wszystkie stronnictwa polityczne stanęły za tym rządem (Wincentego Witosa), tak jak wszystkie stronnictwa polityczne wówczas od prawej strony do lewej strony sceny politycznej stanęły razem w obronie Polski, tak i dzisiaj my razem stoimy tutaj pod pomnikiem wielkiego Polaka, wielkiego patrioty, wielkiego polityka w historii RP, Wincentego Witosa, po to, by oddać mu hołd - powiedział Andrzej Duda.


Posłuchaj
00:25 W. Witos.mp3 Prezydent podziękował za wspólne złożenie wieńców pod pomnikiem Wincentego Witosa (IAR)

 

- Bardzo serdecznie dziękuję państwu za ten piękny gest, za to, że jesteśmy tutaj razem - zwrócił się do polityków.

Na uroczystość przybyli m.in. wiceprzewodnicząca klubu KO Katarzyna Lubnauer, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szef SLD Włodzimierz Czarzasty, Paweł Kukiz (KP-PSL-Kukiz'15) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja).

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lektura klasyki literatury jeszcze silniej nas zjednoczy". Prezydent zachęca do Narodowego Czytania

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 18:12
Z okazji zbliżającego się Narodowego Czytania prezydent Andrzej Duda zaprasza Polaków do udziału w tegorocznej odsłonie tej akcji, która odbędzie się w sobotę, 5 września. W tym roku czytana będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
rozwiń zwiń