more_horiz
Wiadomości

"Lewicowy, genderowy koń trojański". Wiceminister sprawiedliwości o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 17:21
- Ratyfikacja tzw. konwencji stambulskiej była aktem pochopnym, wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego, najwyższy więc czas, by ją wypowiedzieć - powiedział w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski Foto: PAP/Rafał Guz

PAP Zbigniew Ziobro 5 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: złożyłem formalny wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej

Romanowski przekonywał na konferencji prasowej w Warszawie, że tzw. konwencja stambulska "w wielu miejscach jest nie tylko sprzeczna z systemem wartości polskiego systemu prawnego, ale i wprost sprzeczna z podstawowymi prawami, jak prawo rodziców do wychowania zgodnie z własnymi przekonaniami czy wychowania religijnego i moralnego oraz zasadą neutralności światopoglądowej państwa".

Popełniono błąd

Podkreślił, że Polska "nie jest sama" i podobne wątpliwości co do konwencji stambulskiej ma wiele krajów z naszego regionu, w tym Węgry, Słowacja, Bułgaria czy Czechy, bo nie jej ratyfikowały.

Zdaniem wiceministra konwencja nigdy nie powinna być przez Polskę ratyfikowana. - Ten błąd został popełniony; to była pochopna ratyfikacja i wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego i najwyższy czas, by tę konwencję wypowiedzieć, realizując nasze zobowiązania w stosunku do Polaków, podkreślając także nasze relacje z innymi krajami regionu - oświadczył Romanowski.

pkur

Zobacz także

Zobacz także