"Tak się kończy lewacka poprawność polityczna". Mazurek o odejściu Jedlińskiego z Radia Nowy Świat
Po tym, jak Radio Nowy Świat zalała fala krytyki za używanie wobec aresztowanego Michała Sz. (przedstawiającego się jako "Margot") rodzaju męskiego, ze stanowiska prezesa spółki zarządzającej radiem zrezygnował Piotr Jedliński. Skomentowała to europoseł PiS Beata Mazurek.
2020-08-11, 13:16
Już po miesiącu funkcjonowania Radio Nowy Świat zaczęło zmagać się z pierwszym kryzysem. Sprawa swój początek miała w piątkowych serwisach informacyjnych, w których podawano wiadomości o aresztowaniu Michała Sz. (który uważa się za kobietę i określa się mianem "Margot").
Powiązany Artykuł
Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT
Sprawa krytyki Radia Nowy Świat
W materiałach Michał Sz. był nazywany aktywistą, co spotkało się z intensywną krytyką ze strony słuchaczy i dziennikarzy zwracających uwagę na to, że skoro chce on być traktowany jak kobieta, to tak powinno się go nazywać. Jak podaje porta DoRzeczy.pl, słuchacze byli oburzeni do tego stopnia, że interweniowali u władz stacji, wysyłając do nich wiadomości e-mail.
Przed atakiem bronił się prezes Radia Nowy Świat Piotr Jedliński, który podkreślał, że osoby krytykujące rozgłośnię "apelują o poszanowanie wolności", a "nie szanują wolności mediów oraz jego jako osoby". Tego samego dnia zmienił jednak narrację, stwierdzając, że "miał na celu obronę niezależności naszego radia", a dalsze działania władz "istotnie zmieniły w jego oczach kontekst całej sprawy".
- "Skończyła się w Polsce era cichego przyzwolenia na tęczowy terroryzm". Bogdan Pęk o protestach LGBT
- Zatrzymanie Michała Sz. Komentarz Beaty Kempy, europoseł PiS
Pomimo to w poniedziałek wieczorem Radio Nowy Świat poinformowało w mediach społecznościowych o rezygnacji prezesa Piotra Jedlińskiego z pełnionej funkcji, zaś on sam na swoim Facebooku napisał, że szuka pracy.
Beata Mazurek komentuje
Do sprawy odniosła się na Twitterze Beata Mazurek, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, która stwierdziła, że "tak się kończy lewacka poprawność polityczna".
"Odejść z Trójki (gdzie mogli mówić co chcą) w roli męczenników »wolności słowa, prześladowanych przez pisowski reżim« i tak marnie skończyć. Pomyśleć tylko, że to wszystko za nazwanie chłopa chłopem. Czy to nie hipokryzja?" - napisała Beata Mazurek na Twitterze.
Powiązany Artykuł
Awantura na Krakowskim Przedmieściu. Aktywiści LGBT próbowali zablokować wykonanie postanowienia sądu
Radio Nowy Świat
Rozgłośnia internetowa rozpoczęła swoje funkcjonowanie 10 lipca bieżącego roku. Jej załogę stanowią głównie byli dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy - w różnych okolicznościach, często mocno krytykując poprzedniego pracodawcę - odeszli z Polskiego Radia.
REKLAMA
Jednym z założycieli i pierwszym prezesem spółki zarządzającej Radiem Nowy Świat był Piotr Jedliński.
DoRzeczy.pl, jmo
REKLAMA