more_horiz
Wiadomości

Podziękowania dla Węgrów za pomoc w Bitwie Warszawskiej. Zobacz okolicznościowy spot

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 12:23
12 sierpnia 1920 r. na stację kolejową w Skierniewicach wjechał pociąg ciągnący 55 wagonów. Był to wielki transport broni i amunicji z Budapesztu. Dzięki węgierskiej pomocy polscy żołnierze mieli czym strzelać i mogli zatrzymać idący ze wschodu atak bolszewików.
Konferencja prasowa dotycząca działań IPN w związku z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej
Konferencja prasowa dotycząca działań IPN w związku z 100. rocznicą Bitwy WarszawskiejFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wysocy rangą przedstawiciele polskich ministerstw oraz instytucji państwowych w specjalnie przygotowanym spocie złożyli podziękowania Węgrom za pomoc udzieloną Polakom sto lat temu, podczas Bitwy Warszawskiej.

bitwa warszawska free rekonstrukcja 1200.jpg
Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Lista najważniejszych wydarzeń

Spot z podziękowaniami został zrealizowany przez Fundację Polska Zwycięska 1920-2020 i Fundację Polsko-Węgierską, a sfinansowany został ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Zobacz także:

W nagraniu podziękowań uczestniczyli: wiceminister Marcin Ociepa - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, radny Warszawy Piotr Mazurek - Szef Gabinetu Politycznego Wicepremiera Piotra Glińskiego, Kacper Sakowicz - Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Michał Prószyński - Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Czesław Warsewicz - prezes zarządu PKP Cargo, Wojciech Arndt - prezes zarządu w Polskim Holdingu Obronnym.

TVP.Info

paw/

Czytaj także

"Polak, Węgier, dwa bratanki". Skąd taka przyjaźń?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 08:01
- Jednym z ważnych elementów tej przyjaźni było to, że nasi królowie byli wspólni. Król węgierski bywał królem Polski i król Polski bywał królem węgierskim - mówi w "Sygnałach dnia" Krzysztof Szczerba, wicedyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem