Szef MEN: nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w szkołach

- Po dodatkowych dyskusjach z GIS uznaliśmy, że nie będziemy wprowadzać z poziomu centralnego obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych w szkołach, ale dyrektor będzie mógł taki nakaz wprowadzić - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

2020-08-27, 13:21

Szef MEN: nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust w szkołach
Dariusz Piontkowski. Foto: Twitter/MEN_GOV_PL

Powiązany Artykuł

1200_Piontkowski_EN.jpg
Szef MEN: nie ma żadnego powodu, aby opóźniać rozpoczęcie roku szkolnego

- Zamierzamy wrócić do nauczania stacjonarnego, ale zdajemy sobie sprawę, że warto wykorzystać metody nauki zdalnej - przyznał na konferencji szef MEN.

Dariusz Piontkowski o decyzji ws. obowiązkowego noszenia maseczek wspominał dziś w Polskim Radiu, informując, że "nie wprowadzimy takiego zalecenia, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie oraz wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust". 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szef MEN mówił o rozwijaniu platformy edukacyjnej epodereczniki.pl i zwiększeniu jej funkcjonalności.

- Chociaż zamierzamy powrócić do stacjonarnego nauczania od 1 września i przytłaczająca większość szkół może dziś wrócić do stacjonarnego uczenia, to zdajemy sobie sprawę, że warto wykorzystać pewne elementy kształcenia na odległość także w tym stacjonarnym uczeniu - oświadczył Piontkowski. Wskazał, że materiały elektroniczne mogą być wzbogaceniem tradycyjnej nauki.

Przypomniał, że na platformie jest już ponad 7 tys. aktywnych materiałów, a niektóre z nich mają już kilkaset tysięcy odsłon. Przekazał, że z poziomu platformy będzie można prowadzić zajęcia wideo.

- Są dwie firmy, które zdecydowały się na to, by była możliwość korzystania z poziomu platformy z lekcji wideo. Dzięki temu nauczyciel może tworzyć grupę, klasę, z którą pracuje, zaplanować lekcję wideo z wyprzedzeniem nawet kilku czy kilkunastodniowym i korzystając z kalendarza, wysyłając linki do tej aplikacji, stworzyć zajęcia wirtualne, na których nauczyciele z uczniami będą się wzajemnie widzieli - powiedział.

REKLAMA

dn

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej