X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ogromna zmiana dla całej Europy". Były przewodniczący PE o NSZZ "Solidarność"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:19
- Powstały 40 lat temu NSZZ "Solidarność" nie tylko zmienił Polskę i całą Europę, ale też stał się podstawą przyszłej solidarności pomiędzy mieszkańcami kontynentu - mówił w Katowicach były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering.
Europoseł Hans-Gert Poettering podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Europoseł Hans-Gert Poettering podczas inauguracji Europejskiego Kongresu GospodarczegoFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- U podstaw Unii Europejskiej leży godność każdego człowieka, wolność, demokracja, praworządność i pokój, i to jest właśnie solidarność - przekonywał niemiecki politykPoettering uczestniczył w inauguracyjnej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Podczas swojego wystąpienia przypomniał, że właśnie mija 40 lat od powstania Solidarności.

pap papież franciszek 1200.jpg
"Dały początek zmianom politycznym". Papież do Polaków o 40-leciu porozumień sierpniowych

"Ogromna zmiana dla całej Europy"

- To była olbrzymia zmiana, nie tylko dla Polski, to była ogromna zmiana dla całej Europy, także dla mojego kraju. Niemcy zjednoczyły się w duchu wolności, ale nie doszłoby do tego, gdyby tutaj, w Polsce, nie rozpoczął się ruch Solidarności - powiedział. Podziękował też uczestnikom ruchu Solidarności - także moderującemu inauguracyjną sesję byłemu premierowi Jerzemu Buzkowi - za wkład, który wniósł on w rozwój Polski i Europy.

Czytaj także:

Poettering zaznaczył również, że kiedy zaczynał pracę jako europoseł, Polska była w bloku komunistycznym. - Dziś Polska jest ważnym filarem i chciałbym, żeby była jeszcze mocniejszym filarem tej wspólnoty wartości - powiedział Poettering.

Wyraził przekonanie, że kraje UE będą w stanie poradzić sobie z kryzysem, kiedy będą znały swoją tożsamość. Przypomniał, że Unia skupia 27 państw członkowskich i 450 mln ludzi. - To nie jest tylko organizacja, to jest wspólnota, wspólnota wartości - dodał.

Współpraca, ale nie dominacja

Pytany o regionalną współpracę w ramach UE, Poettering uznał, że np. kooperacja pomiędzy Francją a Niemcami jest konieczna dla rozwoju Wspólnoty, ale nie może oznaczać dominacji nad innymi członkami UE. Podobnie - dodał polityk - korzystna jest współpraca członków Grupy Wyszehradzkiej, ale - jak zaznaczył - powinna ona wypracowywać rozwiązania dla całej UE, a nie przeciwko niej. - Myślę, że ta współpraca musi zawsze służyć szerszemu celowi, którym jest jedność, współdziałanie całej UE - przekonywał.

  Stwierdził też, że na początku pandemii koronawirusa popełniono błędy. Wyraził przekonanie, że nie należało zamykać granic, ale próbować rozwiązać problemy poprzez współpracę pomiędzy krajami.

  itom

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "To było obudzenie się ducha republikańskiego w Polakach". Wildstein o Solidarności

  Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 17:35
  - Okazało się, że cały naród był w stanie zorganizować się i wystąpić w imię swojego wspólnotowego dobra. To było coś nieprawdopodobnego. To było obudzenie się ducha republikańskiego. A wydawało się, że w Polsce poczucie wspólnoty zostało zgruchotane - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildstein. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "To był fantastyczny czas". Andrzej Kołodziej o porozumieniach sierpniowych

  Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 08:00
  - Wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, co wyniknie z naszych osiągnięć i na co się porywamy - powiedział w Polskim Radiu 24 działacz "Solidarności" Andrzej Kołodziej.
  rozwiń zwiń