X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister edukacji: szkoły nie są poważnym "rozsadnikiem" koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 10:20
- Po dwóch, trzech tygodniach będziemy wiedzieli, czy były jakieś ogniska zakażeń w szkołach - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że doświadczenia innych państw, które praktycznie nie przerwały nauki stacjonarnej, pokazują, że szkoły nie są miejscem wzmożonych zakażeń.
- Szybko i sprawnie podejmowano decyzje w szkołach - podkreślił szef MEN
- Szybko i sprawnie podejmowano decyzje w szkołach - podkreślił szef MENFoto: East News/Zbyszek Kaczmarek
1200 men.jpg
Nauka w dobie pandemii. Szef MEN: prawie wszystkie szkoły funkcjonują w trybie stacjonarnym

W Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma9 Dariusz Piontkowski mówił, że w pierwszych dniach powrotu do szkół były pojedyncze przypadki placówek, które przeszły na edukację hybrydową lub zdalną.

Czytaj także:

- Okazało się, że, na szczęście, nie ma poważniejszych zakażeń, przynajmniej na razie, a tam, gdzie trzeba było podjąć decyzje, zadziałał ten szybki kontakt pomiędzy dyrektorami szkół a powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi. Szybko i sprawnie podejmowano decyzje - oświadczył.

Zapytany, czy ten niski odsetek szkół, które pracują w sposób mieszany lub zdalny, utrzyma się w kolejnych tygodniach i kiedy będziemy mogli powiedzieć, że "jakiś procent się już ustabilizował", Piontkowski odpowiedział: "myślę, że w ciągu dwóch, trzech tygodni będziemy wiedzieli, czy sytuacja się ustabilizowała czy nie, bo po dwóch, trzech tygodniach będziemy wiedzieli, czy były jakieś ogniska w szkołach".

lekcja 1200 ppa.jpg
Ponad 50 szkół w trybie zdalnym, kilkanaście w mieszanym. Nowe informacje MEN o nauce w czasie pandemii

Szef MEN: przedszkola w Polsce od maja działają nieprzerwanie

- Doświadczenia innych państw, takich jak Szwecja czy Irlandia, które nie przerwały praktycznie nauki stacjonarnej, wskazują, że szkoły nie są poważnym "rozsadnikiem" tej choroby i wirusa. Zresztą przedszkola w Polsce praktycznie od maja działają nieprzerwanie, a zdarzały się tylko, na szczęście, pojedyncze przypadki, aby któreś z przedszkoli trzeba było zamknąć, bo pojawiło się tam zakażenie lub podejrzenie zakażenia - powiedział szef MEN.

Zapytany, czy będą doprecyzowane wytyczne MEN i GIS dla szkół, Piontkowski stwierdził, że resort stara się reagować na bieżąco na zmieniającą się sytuację. - Nie da się wszystkiego przewidzieć. W miarę potrzeby będziemy wydawali kolejne przepisy - wskazał.

Odnosząc się do zarzutów, że MEN zbyt późno zaczął przygotowania do bezpiecznego powrotu do szkół, Piontkowski wyjaśnił, że resort wydał rozporządzenia i wytyczne "już na początku sierpnia, a wiele państw europejskich wydawało tego typu wytyczne na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego".

Informacje przekazywane na spotkaniach

O sprawie przekazywania wytycznych dla szkół, minister edukacji narodowej mówił także na czwartkowej konferencji prasowej. Podkreślił, że przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice, dyrektorzy i nauczyciele otrzymali informacje na temat zasad zaproponowanych na ten rok szkolny.


Posłuchaj
00:24 piontkowski-odbylo sie okolo 500 spotkan dyrektorow szkol.mp3 Szef MEN Dariusz Piontkowski: informacje ze strony ministerstwa przekazywane były na spotkaniach kuratorów z dyrektorami placówek (IAR)

 

***

***

Od września podstawowym modelem pracy w szkołach mają być zajęcia stacjonarne (opr. Maria Samczuk/PAP) Od września podstawowym modelem pracy w szkołach mają być zajęcia stacjonarne (opr. Maria Samczuk/PAP)

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życzę dzieciom nauki przede wszystkim stacjonarnej". Mikołaj Pawlak o nowym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 06:37
Nauki przede wszystkim w formie stacjonarnej życzył uczniom z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Oprócz tego "samych piątek, wypracowanych wiedzą, nauką i uczestnictwem w zajęciach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do szkół w czerwonej strefie. Czy system stacjonarny zda egzamin?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 11:50
W wyniku największego przyrostu zakażeń koronawirusem w Małopolsce w strefie czerwonej pozostało miasto Nowy Sącz i powiat nowosądecki. Większość szkół zdecydowała się na stacjonarną naukę, jednak obowiązują dodatkowe obostrzenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minimalizowanie skutków pandemii dla szkolnictwa polonijnego. MEN podejmuje działania

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:54
MEN będzie współpracować z polskimi środowiskami oświatowymi na świecie na rzecz zminimalizowania negatywnych skutków pandemii COVID 19 dla szkolnictwa polonijnego – zadeklarował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w liście do polskich środowisk oświatowych za granicą.
rozwiń zwiń