X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Karol Wojtyła. Narodziny". Wystawa o św. Janie Pawle II po raz pierwszy na Google Arts&Culture

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 18:13
Wystawa biograficzna "Karol Wojtyła. Narodziny", którą przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II  dostępna jest również online na platformie Google Arts&Culture w polskiej i angielskiej wersji językowej. - Cieszy nas, że ta wirtualna wystawa jest swego rodzaju kontynuacją pielgrzymek św. Jana Pawła II, które zbliżały ludzi i stawały się inspiracją do dialogu i zmian historycznych - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

W ramach jubileuszu 100. urodzin Karola Wojtyły, zgodnie z wystawienniczą ideą "gotowa do druku" ekspozycja w wersji polskiej lub angielskiej trafiła do blisko 500 miejsc w Polsce i na świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Jan Pawel II Czestochowa 1200 PAP.jpg
Co Jan Paweł II powiedział biskupom na Jasnej Górze? "Niepublikowany dotąd dokument stanowi brakujące ogniwo w nauczaniu papieża"

Współpraca z MSZ

"Dzięki współpracy z placówkami Ministerstwa Spraw Zagranicznych powstały również wersje: japońska, bułgarska, rumuńska, ukraińska, włoska i rosyjska. Od wtorku dostępna jest również online na platformie Google Arts&Culture w polskiej i angielskiej wersji językowej" - poinformowało we wtorek PAP Centrum Myśli Jana Pawła II.

Przygotowanie wystawy na Google Arts&Culture – największej na świecie platformie do udostępniania online kolekcji i zbiorów – stało się możliwe dzięki współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

- Sytuacja wywołana przez pandemię COVID-19, która ograniczyła przez dłuższy czas możliwość prezentowania wystawy szerszej publiczności skłoniły nas do tego, by przygotować i udostępnić ten zbiór na platformie Google, a tym samym znaleźć się w gronie 2000 instytucji z całego świata, które właśnie tam udostępniają swoje projekty - powiedział dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Michał Senk.

"Angażował się również na rzecz pokoju i demokracji na świecie"

Wiceszef MSZ, Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że w jubileuszowym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i placówki dyplomatyczno-konsularne oraz instytuty polskie aktywnie promują "postać człowieka, który został papieżem, i papieża, który pozostał człowiekiem".

Zwrócił uwagę, że Jan Paweł II otworzył nowe drogi dialogu między narodami, w tym dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. - Angażował się również na rzecz pokoju i demokracji na świecie, w tym obalenia komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk.

- Cieszy nas, że ta wirtualna wystawa jest swego rodzaju kontynuacją pielgrzymek św. Jana Pawła II, które zbliżały ludzi i stawały się inspiracją do dialogu i zmian historycznych - dodał sekretarz stanu w MSZ.

Czytaj również:

Życiorys papieża

Ekspozycja "Karol Wojtyła. Narodziny" prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne "narodziny" rozumiane nie tylko, jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża.

Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Ekspozycja online składa się z ponad 50 obiektów, w tym zdjęć i filmu. Znaleźć wśród nich można między innymi archiwalne fotografie z dzieciństwa papieża, Krakowa z czasów II wojny światowej oraz ważnych miejsc, które odwiedził Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu. Materiały pozyskane zostały od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Instytucje zainteresowane tradycyjną formułą wystawy (plansze gotowe do druku) wciąż mogą ją nieodpłatnie pozyskać.

ms

Czytaj także

Szlaki papieskie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 09:46
Rok 2020 poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II. Związane jest to ze 100-leciem urodzin papieża Polaka, które obchodziliśmy w maju. Nasza pamięć o nim objawia się w rozmaity sposób, jednym z nich są szlaki papieskie, którymi możemy wędrować w różnych częściach kraju.
rozwiń zwiń