X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier przekazał Swiatłanie Cichanouskiej symboliczne klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 10:39
- Jesteśmy pełni podziwu dla narodu białoruskiego za determinację, odwagę, walkę o wolność, o demokrację. My mamy takie tradycje walki "za naszą i waszą wolność" i te tradycje przekazujemy wam - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Swiatłaną Cichanouską.
Premier Mateusz Morawiecki i liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.
Premier Mateusz Morawiecki i liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.Foto: PAP/Piotr Nowak

- Polska jest otwartym domem dla wszystkich Białorusinów, którzy potrzebują pomocy; cała UE wspiera naród białoruski, przedstawimy plan gospodarczy dla niego - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

Klucze do Domu Białoruskiego

morawiecki 1200 (2).jpg
Premier: Polska pomaga Białorusinom w podjęciu ich decyzji

Premier wraz z liderką białoruskiej opozycji bierze w środę udział w spotkaniu z mniejszością białoruską w Polsce w nowej siedzibie Domu Białoruskiego w Warszawie. Jej symboliczne klucze premier przekazał Swiatłanie Cichanouskiej.

- Polska jest otwartym domem dla wszystkich Białorusinów, którzy potrzebują pomocy. W ramach naszego programu "Solidarni z Białorusią" pomagamy osobom represjonowanym, staramy się wspierać środowiska białoruskie, które niosą pieśń wolności na Białoruś, walczą o demokratyczną, wolną, suwerenną Białoruś - powiedział Morawiecki.

"Cała UE wspiera naród białoruski"


pap_bialorus1200.jpg
"Bariery strachu już nie ma, zmiany są nieodwracalne". Szef MSZ o sytuacji na Białorusi

Jak dodał, Polska wezwała wkrótce po sfałszowanych wyborach na Białorusi o spotkanie Rady Europejskiej, która - podkreślił - wyraziła swoją jednoznaczną opinię. - Cała UE wspiera naród białoruski w jego prawie do wyrażenia swojej woli, do życia w wolności, w demokracji - podkreślił Morawiecki.

- Przedstawimy wkrótce plan gospodarczy dla narodu białoruskiego, dla państwa białoruskiego, który ma na celu pokazanie, że Europa jest otwarta na Białoruś, Europa jest otwarta dla narodu białoruskiego - zapowiedział premier.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cichanouska o Łukaszence: nikt nie wybaczy mu tego, co zrobił

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 09:35
- Przyszłość Alaksandra Łukaszenki na Białorusi zależy od niego samego, choć Białorusinom trudno byłoby wyobrazić go sobie jako kandydata w wolnych wyborach. Nikt nie wybaczy mu tego, co zrobił - mówi Swiatłana Cichanouska, była kandydatka na prezydenta Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichanouska: jestem gotowa być "prezydentem przejściowym" do wyborów, ale nie będę w nich startować

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 20:15
- Jestem gotowa być "prezydentem przejściowym" do momentu zorganizowania nowych wyborów, ale nie będę w tych wyborach startować - poinformowała kandydatka w minionych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska we wtorek w rozmowie z TVN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Działania ws. Białorusi są skoordynowane". Rzecznik rządu o wideokonferencji premiera z europosłami

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:15
"Cieszy nas, że pomimo naturalnych różnic politycznych, działania polskich polityków dotyczące sytuacji na Białorusi mają skoordynowany charakter" - tak o trwającej wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego i polskich europosłów ws. Białorusi napisał rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń