X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekonstrukcja rządu. Dr Herudziński: PiS poszukuje szerokiego spektrum wyborców

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:26
- PiS, jako partia władzy, musi poszukiwać szerokiego spektrum wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW, komentując nowe propozycje programowe pojawiające się przy okazji negocjacji nad rekonstrukcją rządu Zjednoczonej Prawicy.
Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel oraz szef Forum Młodych PiS Michał Moskal podczas prezentacji programu Piątka dla zwierząt w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie
Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel oraz szef Forum Młodych PiS Michał Moskal podczas prezentacji programu "Piątka dla zwierząt" w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wewnątrz Zjednoczonej Prawicy trwają negocjacje związane z rekonstrukcją rządu. Działalność rządu ma się opierać nie tylko na wspólnocie w wymiarze organizacyjnym i politycznym, ale i na jednej wizji ideologicznej.

Kaczyński Gowin 1200 EN.jpg
Jarosław Gowin wróci do rządu? Prezes PiS wyjaśnia

- Działania na rzecz organizacji mogą być podstawą nowego porządku, który w wymiarze politycznym będzie oznaczał nowe rozdanie - ocenił dr Tomasz Herudziński.

Czytaj także:

Politolog podkreślił, że PiS, jako partia władzy, musi "poszukiwać szerokiego spektrum wyborców". - Teraz zasadniczym pytaniem jest to, czy będzie ono poszukiwało wyborców, których chciałoby pozyskać z ugrupowań lewicowej proweniencji lub lewicowego skrzydła Platformy Obywatelskiej czy z drugiej strony z części ruchu Szymona Hołowni - spekulował gość audycji.

Zastanawiał się także, czy ruch w lewą stronę się opłaci.

Nieżyciowi ekolodzy

Nawiązując do projektu ustawy o ochronie praw zwierząt, dr Herudziński zwrócił uwagę, że polskie społeczeństwo jest "zinfantylizowane pod względem wiedzy na temat świata przyrodniczego". - Tu należy zwrócić uwagę na świadomość proekologiczną czy prozwierzęcą, która bardzo często odbiega od rzeczywistości - przestrzegał. Dodał, że przemysł futrzarski kojarzy się ludziom z przyjemnymi zwierzętami porównywalnymi do zwierząt udomowionych.

Zwrócił również uwagę na emocje, które budzą związane z tym projekty.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 11.07

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Najwyższy czas uregulować te sprawy". Arent o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 09:03
- Powinniśmy iść w kierunku zachodnim, w kierunku ochrony zwierząt - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Dariusz Klimczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Związany z rozwojem naszej cywilizacji". Prof. Domański o projekcie ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:00
- Pierwszym powodem wniesienia tej ustawy jest to, że państwa demokratyczne odwołują się do coraz szerszego kręgu wartości, w tym ochrony praw zwierząt - tak o projekcie autorstwa PiS o ochronie naszych mniejszych braci, mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń