X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekcje filmów, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne. Rusza festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 03:25
Projekcje ok. 100 filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów o tematyce historycznej, rozpoczyna się dziś w Gdyni. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
Co czeka nas w tym roku podczas festiwalu?
Co czeka nas w tym roku podczas festiwalu?Foto: East News/Karol Makurat
1200.jpg
13. Plebiscyt Wydarzenie Historyczne Roku. Poznaliśmy laureatów

Dyrektor festiwalu Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że w tym roku w związku z kilkoma ważnymi rocznicami, festiwal będzie poświęcony szeroko pojętej wolności. Zaplanowano pięć sekcji konkursowych, w ramach których prezentowane będą filmy fabularne i dokumentalne z Polski i zagranicy, dokumenty radiowe oraz wideoklipy.

Posłuchaj
00:56 10645697_1.mp3 Rozpoczyna się XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" - relacja Witolda Banacha (IAR)

Czytaj także:

Po raz pierwszy w tym roku na Festiwalu NNW odbędzie się Konkurs Międzynarodowych Filmów Dokumentalnych. Przewodnicząca jury tej sekcji, reżyser Anna Ferens podkreśla, że jest to niezwykle ważny przegląd, ponieważ pozwoli na poznanie historii naszych sąsiadów. Do konkursu zakwalifikowano 23 filmy m.in. z Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii czy Estonii, których bohaterowie walczyli o wolność, ale też ukazują walkę o sprawiedliwość.

nnw festiwal pap 1200.jpg
"Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal filmowy już za kilka dni

Jeden z pierwszych katalogów festiwalowych już trafił do naszych Gości!

Opublikowany przez Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Środa, 23 września 2020

Podczas dzisiejszych prezentacji Konkursu Międzynarodowych Filmów Dokumentalnych będzie można obejrzeć polsko-amerykański film "1944 Powstania w Europie" w reżyserii Eugeniusza Starky'ego, "Dachau. Wyzwolenie" w reżyserii Kamila Kulczyckiego i "Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow" w reżyserii Askolda Kurova z Uzbekistanu.

Z kolei w Konkursie Dokumentów Radiowych zaprezentowane zostaną m.in. dwa reportaże dziennikarza Informacyjnej Agencji Radiowej Karola Darmorosa: "Strzelecka 8 - śmierć naszym wybawieniem" oraz "Fort III Pomiechówek - gorszy niż Auschwitz". Z kolei Kamil Hypki z Polskiego Radia Zachód zaprezentuje reportaż pod tytułem "Piekielna ziemia", o tragedii polskich kobiet, które trafiły do KL Ravensbrück.

Przez cały dzień na placu Grunwaldzkim odbywać się będzie kiermasz książek historycznych. Pełny program można znaleźć na stronie internetowej, tam też będą transmitowane najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia festiwalu.

pb

Czytaj także

W czwartek rusza XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:33
Projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z Polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów o tematyce historycznej, rozpocznie się w czwartek w Gdyni i potrwa do niedzieli. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń